Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

3 січня 94 роки тому в Харкові вдруге була встановлена радянська влада

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

3 січня 94 роки тому в Харкові вдруге була встановлена радянська влада

У перший день нового 1919 року в Харкові, що перебував під владою Директорії, розпочалося повстання більшовиків, а 3 січня в місто вже входила Червона армія.
Повстання більшовиків проходило одночасно з повстанням німців, які залишилися в Харкові після німецької окупації. У місті тоді дислокувався німецький гарнізон, і більшовикам удалося переконати їх у тому, що тільки за допомогою визвольного руху ті зможуть покинути межі України й повернутися до Німеччини. Згідно з ультиматумом, який німці висунули полковнику армії Української Народної Республіки Петру Болбочану, усі його війська протягом доби мали покинути Харків і перебувати до нього не ближче, ніж за 25 км.
Таким чином, 3 січня в місто вступила радянська група під командуванням Антонова-Овсієнка, яка брали активну участь у військових діях проти армії УНР і встановленні радянської влади на всій території України, включаючи Харків. До класових ворогів і націоналістів Антонов-Овсієнко був нещадним. Нерідко вдавався до шантажу. Щоби домовитися з незговірливими супротивниками, брав заручників, не гребуючи дітьми. Заплющував очі на безчинства своїх підлеглих, бо й сам був людиною без гідності та честі.
Збройний конфлікт між УНР і радянською Росією мав сумні для нашої держави наслідки: значні втрати з боку українського населення, поразка УНР, підпорядкування всієї території України більшовицькій армії й у підсумку — входження УРСР до складу СРСР 1922 року.

Доброслава Хміль

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply