Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Таємниці українського автопрому

Автор:

|

Березень 23, 2017

|

Рубрика:

Таємниці українського автопрому

Українська автопромисловість не надто відома у світ, хоча дехто все ж згадає легендарний «горбатий запорожець». Однак були машини, про які мало хто знає.

ЗАЗ-965А


Мало хто знає, що в 1960-х «горбатий» ЗАЗ-965 планували перетворити на спорткар за типом Porsche 911.
Фахівці знаменитого Московського інституту автомобільних кузовів створили елегантне купе МКЗ-НАМІ Спорт-900. Керував проектом конструктор Едуард Молчанов. Перший екземпляр купе склали 1963-го. На шасі ЗАЗ-965А було встановлено обтічний склопластиковий кузов завдовжки 3725 мм і заввишки 1170 мм. У дизайні простежуються риси задньомоторних купе Renault Caravelle і Volkswagen Karmann-Ghia.
У купе Спорт-900 посадкова формула 2+2, тобто розробникам навіть вдалося зберегти задні сидіння. Дуже оригінальною є нахилена центральна консоль, знайома за багатьма сучасними спорткарами. Використання склопластикових кузовних панелей дало змогу зменшити вагу авто до 500 кг. Так що навіть зі стандартним 900-кубовим 27-сильним двигуном і чотириступінчастою коробкою воно було швидшим за звичайний «запорожець» і розвивало швидкість понад 100 км/год.
Розробники сподівалися, що отримають дозвіл на виробництво купе ЗАЗ Спорт-900 у Запоріжжі. Проте радянська влада відмовилася від проекту і далі прототипів справа не дійшла. Частина ексклюзивних авто збереглася до наших днів, але всі вони потребують серйозної реставрації.

ДАЗ-150 «Українець»


Свого часу, існував Дніпропетровський автозавод, на якому налагодили виробництво вантажівок ДАЗ-150 «Українець». Цього року виповнюється рівно 70 років як було виготовлено першу таку вантажівку. В її основу поклали відому модель вантажівки ЗІС-150. Однак українська машина відрізнялася спрощеною кабіною, іншим облицюванням радіатора та широкими крилами з інтегрованими фарами. Зовні машина мала набагато привабливіший вигляд, ніж московський донор. І це не випадково, оскільки новий вигляд створювався за активної участі відомого автомобільного дизайнера Юрія Долматовського. А керував розробкою ДАЗ-150 талановитий радянський автомобільний конструктор Віталій Грачов. ДАЗ-150 виробляли у двох варіантах: чотиритонному бортовому й як сідловий тягач для роботи з напівпричепами. Однак у виробництві машина протрималася недовго – було складено лише кілька десятків автомобілів.

«Сула»


В Україні якось спробували налагодити випуск багатоцільових автомобілів «Сула», які мали стати альтернативою ульянівським фургончикам і вантажівочкам. Розробляти багатоцільові автомобілі «Сула» взявся львівський інститут «Укравтобуспром», який, до речі, нещодавно відзначив півстолітній ювілей. Перший публічний показ нових автомобілів відбувся на Виставці досягнень народного господарства в Києві влітку 1993 року. Тоді були презентовані дві версії: спеціальний мікроавтобус для місцевих перевезень і карета «швидкої допомоги». Був також побудований і пікап із подвійною кабіною, проте його на виставку до Києва не привезли. Автомобілі «Сула» були побудовані на вузлах і агрегатах УАЗ-3303, але мали свій оригінальний кузов. Останній відрізнявся від «буханця» сучаснішим дизайном і збільшеними розмірами, що підвищувало його універсальність і комфортабельність. Носова частина дещо відрізнялася по дизайну у мікроавтобуса, пікапа та «швидкої». Остання у санітарного автомобіля мала округлені форми, але пікап і мікроавтобус були незграбними. Якщо в мікроавтобусі було встановлено лише невеликий відкидний люк для доступу в багажний відсік, то у «швидкій допомозі» — повноцінні підйомні двері. Багатоцільові автомобілі «Сула» мали збирати на заводі «Агрореммаш» в місті Лубни, однак українська альтернатива так і залишилася експериментальною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...