Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Польські історики виступили проти політизації спільної історії

Автор:

|

Грудень 29, 2016

|

Рубрика:

Польські історики виступили проти політизації спільної історії

Волинь-43

Польські академічні історики протестують проти інструменталізації науки з політичною метою. Про це йдеться у «Декларації учасників Форуму дослідників новітньої історії», який пройшов у Варшаві. «Говоримо за автономію історіографії, академічного світу й інституції культури, за їхню незалежність від влади без огляду на політичні вподобання», — заявили науковці.
На їхню думку, історична політика, яку також називають політикою пам’яті, має розбудувати національну та громадянську спільноту, спираючись на багатство світоглядів, і поважати різноманітні точки зору. Фундаментом для цього вчені мужі називають: повагу до історичних фактів, які є наслідком критичного аналізу джерел та усвідомлення складності польської історії. «Турбота про плюралістичний вимір повинна бути турботою всіх дослідників без огляду на світоглядну різницю та спеціальності, які вони представляють», — наголосили підписанти декларації.
Історики переконані, що «поділи та суперечки є сутністю демократичного публічного життя, але у сфері історії не можна нехтувати засадами взаємоповаги та доходити до трактування як ворогів людей інших поглядів, які стосуються минулого і форми національної спільноти».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...