Перша українська золота медаль на зимовій Олімпіаді

|

Лютий 27, 2014

|

Цієї зими українці дочекалися поповнення скарбнички нагород, завойованих вітчизняними спортсменами на зимових Олімпійських іграх загалом. Українські біатлоністки здобули друге в історії незалежної України зимове «золото».
А першу золоту медаль для своєї країни виборола 26 лютого 1994 року на XVII Олімпійських зимових іграх у Ліллехаммері в Норвегії 16-річна фігуристка Оксана Баюл, ставши, відповідно, першою в історії незалежної України олімпійською чемпіонкою.
На Ігри до Норвегії молода спортсменка приїхала, маючи за спиною вже статус чемпіонки світу. Однак тривалий час фавориткою змагань вважалася американка Ненсі Керріган, яка після прокату короткої програми посідала перше місце. Українка йшла відразу після неї.
Проте за три дні до фінального виступу, під час спільного тренування, Оксана Баюл отримала серйозну травму ноги й була змушена виступати, долаючи нестерпний біль. Виконуючи свою програму, вона зробила три потрійних стрибки й за 15 секунд до закінчення музики ризикнула додати ще один каскад стрибків, якого не було заплановано.
Спортсменка вирішила, що тільки так зможе виграти в американки. Судді розділилися: четверо віддало свої голоси за Керріган, стільки ж – симпатизувало й Баюл. Вирішальною виявилася оцінка німецького арбітра, який поставив українці за артистизм на 0,1 бала більше, ніж спортсменці зі США. У підсумку Оксана Баюл стала першою нашою співвітчизницею, яка зійшла на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу.
До речі, загалом у скарбничці України тепер є сім медалей, здобутих на зимових Олімпіадах: дві золоті, одна срібна й чотири бронзові.