Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Львів походить від слов’янського поселення

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Львів походить від слов’янського поселення

Розкопки у Львові

У центрі Львова археологи виявили поселення давніх слов’ян — представників празько-корчацької культури, якому понад тисячу років. Знахідку зробили, коли почали копати котловани під будівництво готелю в середмісті. Науковці перевіряють кожну пригорщу викопаної з котловану породи: у землі можуть бути заховані справжні скарби.

Найбільше з ями дістали фрагментів керамічних виробів, саме за ними визначають приналежність поселення до тієї чи іншої культури. Ці уламки випаленої глини свідчать: люди, котрі тут жили у VII ст., мали розвинуте ткацтво та гончарство і були слов’янами. «Це для нас є досить сенсаційним відкриттям і підтвердженням інших гіпотез, що Львів походив зі слов’янських поселень і потім — із давньоруського часу, тобто є тяжіння до цього періоду», — розповів археолог Євген Ткач.
За цією ділянкою науковці пильно стежили вже віддавна, адже 22 роки тому неподалік знайшли поселення слов’ян датоване ІХ ст. Щоправда, зберегти більшоіть знайдених тоді артефактів не вдалося. Тож як тільки на цьому місці стартувало будівництво готелю, почали свою роботу й археологи. Будівництва не зупинятимуть, бо вже впродовж року тут планують звести чотиризірковий готель. Наразі домовилися, що, доки археологи не завершать дослідження, їх не проганятимуть з ділянки. Утім, і будівельники не припинили робіт, вони працюють одночасно з копачами. До конфлікту з археологами, як це часто буває, цього разу не дійшло. Навпаки, замовники будівництва готелю навіть вбачають у такій співпраці вигоду — обіцяють частину артефактів розмістити у фойє нового готелю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply