Жінка в сучасній Україні
В Українському інституті модерного мистецтва (УІММ) 23 червня відбувся цікавий вечір — виступ д-ра Мар’яни Рубчак і презентація її книжки Mapping Defference. The Many Faces Of Women In Contemporary Ukraine. Віра Боднарук, голова літературної секції інституту, представила шановну доповідачку й коротко розповіла про її професійний шлях і наукову працю, а д-р Анна Мостович, голова Chicago Business & Professional Group і співспонсор вечора, привітала гостю на терені Чикаґо.
У своїй доповіді д-р Мар’яна Рубчак сконцентрувалася на найновіших акціях жінок в Україні, які протестують проти неґативної репутації українських жінок та зневаги їх на найвищому рівні, включно з президентом країни. Їх представляють як жінок легкої поведінки, які продають себе для розваги багатіїв, чи то своїх, чи закордонних. Аби дістатися на вищі студії чи отримати кращу посаду, молода жінка мусить «доплачувати» ще й сексом.
Така неґативна ситуація спонукала молодих освічених жінок в Україні вийти на публічний форум із єдиною шокуючою програмою — протестувати проти образи й насильства, оголивши себе! І коли прийнятніші форми протесту раніше були іґноровані, то цього разу на них звернули увагу, бо це був великий шок! Ці активістки є знані як FEMEN.
Присутні із зацікавленням слухали п. Мар’яну, а потім у дискусії висловлювали свої погляди на цю ситуацію. Звернули увагу на те, що в інтернет-пошуковику Google під рубрикою «Україна» часто подають оголошення молодих жінок, які бажають «познайомитися» із чоловіками різного віку, очевидно, не бідними.
Мар’яна Рубчак, історик за фахом і професор Університету Валпарайзо (штат Індіана), у своїй науковій діяльності займалася різними питаннями, але найбільше відомі — проблеми фемінізму й ґендерної політики в Україні. (Терміни «фемінізм» і «феміністика» в Україні чомусь сприймаються неґативно, хоча насправді йдеться про рівність статей і оборону рівних прав у всьому для жінок). Д-р Рубчак має тісні зв’язки з феміністками старшого й молодшого віку в Україні, включно з учасницями руху FEMEN. Під сучасну пору вона працює над новим збірником, який висвітлюватиме погляди молодих учених з України.
Після офіційної частини присутні мали нагоду поспілкуватися з п. Мар’яною за вином і перекускою й отримати книжку з її автографом.
Світлини Орисі Антонович і Богдана Боднарука
Віра Боднарук
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо