Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Зустрілися жінки з усього світу

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Зустрілися жінки з усього світу

В Українському інституті Америки в Нью-Йорку 24 квітня Постійне представництво України в ООН разом із Жіночим клубом делеґацій в ООН за підтримки Союзу українок Америки (СУА)‚ Українського драматичного театру в Нью-Йорку‚ Українського інституту Америки влаштувало зустріч членкинь Жіночого клубу в ООН — жінок-послів і дружин послів‚ на якій було показано традиційний національний жіночий одяг різних реґіонів України‚ звучали українські пісні у виконанні солісток Алли Куцевич‚ Люби Щибчик і Людмили Грабовської‚ гостям були запропоновані українські страви.
Присутніх вітала Наталя Сергеєва, представник України в ООН, у гарному буковинському строї. Серед гостей були дружина Генерального секретаря ООН Бан Сун-Тієк‚ дружина голови Генеральної асамблеї ООН Наташа Єремич‚ голова Жіночого клубу‚ дружина посла в ООН із Республіки Малі д-р Амалі Даон‚ президент Українського конґресового комітету Америки Тамара Олексій‚ віце-президент СУА Уляна Зінчик‚ директор компанії «Міст» Наталя Брандафі й інші особи.
Зустріч розпочали українським співом Алла Куцевич, акомпануючи собі із на бандурі, і солістка опери Людмила Грабовська. Жіноцтво займало крісла у двох залах. Клуб об’єднує представниць 193 держав — членів ООН‚ тому місць було замало. Захід відкрила й вела Яна Бойко‚ вона надала слово Амалі Даон‚ котра розповіла про діяльність Жіночого клубу в ім’я добробуту всіх жінок і дітей планети й згуртування задля цієї мети жінок в ООН. Потім виступила д-р Сергеєва‚ киянка‚ яка закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка як філолог‚ працювала в Малі‚ стала дружиною дипломата Юрія Сергеєва та з 1997 року супроводжувала його під час праці на дипломатичних посадах у низці країн. Уляна Зінчик розповіла про діяльність жіночих організацій у Америці й Україні.
Після офіційної частини розпочався показ українського національного одягу‚ який провели артисти Українського драматичного театру в Нью-Йорку під керівництвом народного артиста України Івана Бернацького. Алла Куцевич і Людмила Грабовська заспівали кілька пісень‚ а потом і самі в танці продемонстрували жіночий одяг із Поділля та Буковини. Полтавський стрій оперної солістки Люби Щибчик гармонійно доповнював виконання нею арії Наталки з опери «Наталка Полтавка». Із народною піснею виступила також юна Ксеня Качурак‚ яка особливо розчулила жіночі серця.
У показі народних строїв брали участь Марія Геруска‚ Христина Дробенко й Ірина Чіхінда (одяг Буковини)‚ Ірина Макарук‚ Оксана Ізбянська‚ Христина Палюк і Оксана Вовк (Волинь)‚ Анна Гапюк (Гуцульщина)‚ Оксана Бавдис і Оксана Гапюк (Прикарпаття). Були на показі й юнаки: Роман Верхняк виходив у гуцульському і полтавському строях‚ а Сергій Тарновецький із Христиною Місюк показали весільні строї молодих на Буковині. Усе це дійство супроводжували пісні відповідних реґіонів. Після показу всі артисти вийшли в зали‚ де їх сердечно та бурхливо вітали присутні. Відбулося фотографування з почесними гостями.
Потім усі перейшли до зали‚ де було влаштовано виставку живопису Наталі Сергеєвої. Мисткиня малює пейзажі тих країн‚ де їй випадає жити‚ а також натюрморти‚ віддає належне й модерним течіям живопису. На виставці було представлено її картини «Ріка осені»‚ «Весняна веселка»‚ «Листки календаря»‚ «Дух Мішконосу»‚ «Щасливий день»‚ «Осінь у Центральному парку» й інші.
Для гостей було влаштовано лотерею‚ усім вручили подарунки‚ зокрема кольорове видання про Україну. Було й частування вишуканими українськими стравами. Свято спонсорували Українська федеральна кредитова спілка‚ компанія «Міст»‚ СУА‚ компанії «Санкт-Петербу𴻂 Імpressa, Hugo Boss і Cellcosmet.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply