Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Знання мови покажуть українці Австралії

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Знання мови покажуть українці Австралії

Невдовзі в Австралії розпочнеться конкурс юних знавців і шанувальників української мови, повідомила Яна Остапенко, голова координаційної ради з проведення конкурсу з Української центральної шкільної ради Австралії. 1 червня ц. р. діти й молодь віком від дев’яти до 21 року з усього континенту візьмуть участь у конкурсі на знання української мови імені Петра Яцика. За словами організаторів у Австралії, цей конкурс відбувається вже четвертий рік поспіль.

«Як і в попередні роки, завданням конкурсу є заохотити дітей і молодь по всьому світу до вивчення української мови та показати, що ми не є байдужі до свого спадку. У перші роки захід отримував фінансову підтримку від Міністерства освіти України, проте останніми роками, відколи міністром є Дмитро Табачник, конкурс немає такої підтримки, як раніше. Зате цього року п. Табачник започаткував конкурс із російської мови, який на честь О. Пушкіна назвали «Лукомор’є», — зазначила п. Остапенко.
За словами організаторів, Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика підтримали українські вчителі та науковці. Завдяки ентузіастам конкурс продовжує розвиватися й здобувати прихильність і любов в Україні й за кордоном. Сам конкурс починається в Україні в листопаді до дня української мови й закінчується в січні.
За межами України випробування стартує в березні й триває до Дня незалежності України. Уже 23 країни світу беруть участь у цьому конкурсі. В Австралії конкурсна програма відбувається за підтримки Центру україністики імені Миколи Зерова, Української центральної шкільної ради Австралії та за сприяння спонсорів. Конкурс одночасно розпочнеться в багатьох штатах Австралії. Наразі відомо про місце проведення в штаті Вікторія — у Клейтонському кампусі Університету Монаше. Як зазначають організатори, переможці отримають грошову нагороду.
Нагадаємо, що Петро Яцик (1921-2001), на честь якого названо конкурс з мовознавства, — відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. Народився в селі Верхньому Синьовидному на Львівщині, а після Другої світової війни еміґрував до Канади. Із кінця 1950-х років п. Яцик почав спрямовувати значні кошти на реалізацію різноманітних наукових і культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася в повоєнні роки. Був обраний почесним доктором права Гарвардського університету, входив до Наглядової ради Колумбійського університету, став науковим консультантом Альбертського й Торонтського університетів. Найвідомішим проектом, профінансованим Петром Яциком, було видання англійською мовою «Історії України-Руси» М. Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці,меценат пожертвував 15 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply