Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Збирають підписи з проханням виключити символіку ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Збирають підписи з проханням виключити символіку ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів

Громадськість ініціювала збір підписів під петицією до Піара Поваре, виконавчого директора організації «Футбол проти расизму в Європі», якою закликає керівництво міжнародної установи виключити з переліку образливих і дискримінаційних символів ФАРЄ прапор ОУН-УПА, банери із зображенням С. Бандери та Р. Шухевича, а також геральдичний знак «Галицький лев». Копію документа також буде надіслано Йозефові Блаттеру, президентові Міжнародної федерації футболу (ФІФА).
«Ми вважаємо, що ФАРЄ було неправильно поінформовано та введено в оману заангажованим і упередженим підходом осіб, які мають особисте негативне ставлення до перелічених історичних постатей, що й стало причиною включення вище вказаних символів і постатей до списку заборонених», — ідеться в тексті петиції. Там також зазначено, що, за рішенням Нюрнберзького трибуналу, ОУН і УПА не були внесені до переліку організацій, які співпрацювали з нацистами.
«Під час Нюрнберзького процесу, який давав оцінку й ухвалював вирок злочинам нацизму та їхнім організаторам, ОУН і УПА не були включені до переліку організацій і структур, що співпрацювали з гітлерівським режимом, отже, прив’язувати ці структури та їхніх керманичів до нацизму є, із правової точки зору, недоцільним. На міжнародному рівні в жодній державі світу не було офіційно засуджено дії ОУН і УПА, як не було засуджено Степана Бандеру та Романа Шухевича. За українським законодавством, керівників українського визвольного руху та структури ОУН і УПА визнано борцями за незалежність України. Це вказано в чинному нині указі третього президента України Віктора Ющенка», — зазначено в документі.
З огляду на вищенаведені факти, ініціатори петиції звертаються до п. Поваре з проханням прибрати символіку ОУН-УПА, геральдичний знак «Галицький лев» і зображення лідерів української національно-визвольної боротьби з переліку образливих і дискримінаційних символів ФАРЄ у зв’язку з недоцільністю та правовою необґрунтованістю.
Підписати петицію можна тут: https://docs.google.com/forms/d/12smmopTP5v2992ii_Zlay3-AF1KhEj88OLUrZ31aMNw/viewform?edit_requested=true

Інформаційний центр Молодіжного націоналістичного конґресу

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply