Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Заробітчани повертаються додому, втративши час і гідність

Автор:

|

Квітень 05, 2018

|

Рубрика:

Заробітчани повертаються додому, втративши час і гідність

Українці, котрі виїжджають за кордон у надії заробити гроші, часто повертаються додому розчаровані, не заробивши грошей, втративши час і переживши досвід зневажливого ставлення з боку закордонних роботодавців. Про це йдеться в журналістському розслідуванні ТСН.
За словами українських заробітчан, «рожеві окуляри» доводиться знімати уже після нетривалого перебування за кордоном. «Коли приїжджаєш в іншу країну, стикаєшся з цим менталітетом, із тією культурою, з проблемами, які тут є, і починаєш цінувати та розуміти, що не все так погано, як здається», — ділиться трудовий міґрант Юрій.
Заробітчани також бідкаються, що за кордоном українцям платять мінімальні кошти, при цьому часто намагаються різними способами недоплатити або оштрафувати робітника. «Контракт нічого не означає. Нам навіть не дали копію того контракту. У нас просто була копія. Ми пропрацювали 14 днів. Заплатили нам чомусь за 11», — пригадує заробітчанка Карина.
«Нам обіцяли зарплату десь 1 тис. USD. Це ставка 30,5 робочих днів. Але був лютий, короткий місяць, і роботодавець нам дає зарплату не за місяць, а за 22 дні», — бідкається заробітчанин Володимир.
Водночас, за словами тих, хто спробував працювати за кордоном, від українців вимагають максимальної віддачі. Тому працювати доводиться дуже важко. За такого навантаження можна заробити ті ж кошти й в Україні. Однак це фірми з працевлаштування ретельно приховують.
«Знаєте, як сарафанне радіо. Всі кажуть: ось у Польщі, в Польщу, до Польщі поїхав, сам відчув, що це таке і як. За ті зусилля, які тут ти докладаєш, можна на території України такою ж працею заробляти ті ж гроші», — переконаний трудовий міґрант Юрій.

До слова
Обсяг переказів коштів українськими робітниками з Республіки Польща (РП) до України 2017 року зріс майже у півтора раза — до понад 100 млрд грн. Про це під час XI форуму «Європа-Україна» у Ряшеві (Польща) заявив Бартош Ціхоцький, заступник міністра закордонних справ РП». «Якщо 2016-го українські робітники перечислили додому 8 млрд PLN, то останні дані нашого центробанку свідчать, що 2017 року було перечислено вже 13 млрд PLN, — зазначив дипломат. — Звичайно, що це не благодійність, це гроші, зароблені цими людьми, але Польща дала їм можливість заробити ці гроші.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply