Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Заробітчани гинуть частіше

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Заробітчани гинуть частіше

У країнах-членах Європейського Союзу (ЄС) було безліч випадків загибелі українців, які виїхали на заробітки, проте до Міністерства закордонних справ (МЗС) України інформація про це потрапляє не завжди, заявляють у європейській правозахисній організації The Pan European Organisation of Personal Injury Lawyers (PEOPIL). «Я розумію, що зараз це звучить шокуюче, але таких випадків є дуже багато», — заявив Микола Гольбін, член PEOPIL.

Як приклад він навів випадок, коли в Україну з Італії було доставлено тіло українського моряка без органів. «Людина працювала моряком, але була доправлена до лікарні (в Італії) без документів, і там вирішили, що вона є бомжем і без дозволу родичів вилучили органи. У нас є дані експертизи, що органи вилучалися в іще живої людини», — заявив п. Гольбін.
Він також повідомив, що у відповідь на офіційний запит PEOPIL МЗС України поінформував, що на робочому місці в країнах ЄС загинуло 52 особи. Причому правозахисник не уточнив, за який час. «Наскільки мені відомо, людей гине набагато більше», — наголосив Микола Гольбін.
Пані Павлакіс-Мошоу, член Ради директорів PEOPIL, зазначила, що на громадян України, як і громадян ЄС, поширюються права на судовий захист за кордоном, у тому числі якщо вони перебувають там нелегально. Проте українці часто не знають про це.
Нагадаємо, що, згідно з поданими Держстатом та Інститутом демографії Національної академії наук України (НАНУ) результатами другого масштабного дослідження трудової міґрації українців, проведеного за рахунок ЄС, із січня 2010-го по середину червня 2012 року за кордоном із метою заробітку перебувало 1,2 млн громадян. Варто відзначити, що 98,2 % з них уже працювали, а 1,8 % – шукали роботу.
Підкреслимо, що найбільша кількість міґрантів із заходу України — 10,8 %, їхня частка з інших чотирьох реґіонів становить 1-1,9 %. 63 % українців за кордоном працюють понаднормово. Також стало відомо, що шанси українців знайти добре оплачувану роботу за кордоном значно зменшилися через тривалу економічну кризу в Європі.

До слова
Наприкінці червня в італійському місті Фоліньйо виявили труп 62-річної українки, яка працювала домогосподаркою в будинку в центрі міста, повідомили в прес-службі МЗС. За даними відомства, жінка померла від черепно-мозкової травми, завданої тупим предметом. Жінка була одягнена в халат, на ній не було спідньої білизни та взуття. Також відомо, що в Італії працював її чоловік, який зник і наразі перебуває в розшуку. МЗС України проводить перевірку за цим фактом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply