Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

З українським дипломом — хіба що «чорноробом»

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

З українським дипломом — хіба що «чорноробом»

Більшість людей, котрі здобувають освіту в Україні, не мають можливості самореалізуватися. За кордоном, аби влаштуватись на хорошу роботу, переважно потрібно здобувати освіту у навчальних закладах тієї країни, в якій людина хоче працювати. Якщо ж еміґрант не має такої можливості, тоді він працює «чорноробом». Про це заявив Андрій Олійник, голова громадської організації «Нам тут жити».
Тема трудової міґрації — не нова для України. Міґрація розпочалася ще у 1990-х рр. і триває дотепер. Два питання, які турбують молодь: робоче місце та відсутність житла. Також люди старшого віку виїжджають за кордон для того, щоб заробити на житло для дітей і дати їм освіту. «Питання освіти взагалі закрита тема у нашій країні, тому що вищу освіту отримують 80 %. У жодній країні світу такого показника немає, але самореалізуватися з цією освітою ніде. Тому та молодь, яка отримує український диплом, акуратно складає його у портфель та їде закордон, щоб заробити чорновою роботою на те саме житло, на яке не заробили їхні батьки у 1990-х рр.», — вважає активіст.
Більшість людей, котрі поїхали працювати за кордон, не хочуть повертатися в Україну жити, тому що держава їх не забезпечить. «Усі, хто виїжджає за кордон, кажуть, що повернуться і будуть жити в Україні, а їдуть на заробітки, щоб назбирати гроші на житло. Насправді це не так. Ті люди, котрі повертаються, і з якими я спілкуюся, приїжджають на якийсь час, в середньому від трьох до шести місяців, і далі їдуть за кордон, бо країна їх тут не приймає. Немає адаптації країни для людей, котрі повернулися з-за кордону, вони стають нікому не потрібними», — додав п. Олійник.
Великою проблемою є виїзд за кордон людей, котрі залишають в Україні дітей без догляду. «Коли старші люди їдуть на заробітки та залишають в Україні дітей, ті, фактично, стають соціальними сиротами. Ці діти залишаються тут беззахисними, адже у правовому полі їх ніхто не може захистити, бо батьки не лишають із ними опікунів. Країна не вирішує джерело проблеми, а бореться вже з причинами, які вона породила», — бідкається він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply