Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Виставка, присвячена УПА

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Виставка, присвячена УПА

В австралійському місті Сиднеї відкрили фотовиставку «УПА. Історія нескорених». Як повідомляється, захід приурочено до річниці загибелі генерала-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича й на вшанування пам’яті воїнів УПА, які проживали в Сиднеї. Організувала виставку Спілка української молоді в Австралії. На відкритті були присутні Дмитро Грицько та Володимир Костка, колишні вояки УПА, які мешкають зараз у Сиднеї.

В експозиції представлено близько півтисячі фото, матеріали з радянських і німецьких джерел, внутрішні документи Організації українських націоналістів та УПА. Відвідувачі мають змогу побачити світлини групи вояків УПА зі захопленим німецьким літаком і повстанців у підземному бункері на Хмельниччині 1950 року. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» і детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.
Історик Володимир В’ятрович, один з авторів виставки, повідомив, що в Австралії проживає досить велика українська громада, зокрема нащадки тих, хто воював в УПА за незалежну Україну. «Місцевим українцям важливо буде дізнатися історію УПА. Пізнавальною виставка буде й для решти австралійців, адже їхня країна цікавиться трагічним і героїчним минулим України, це – одна з держав, які визнали Голодомор Ґеноцидом», — заявив п. В’ятрович.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...