Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Видачу посвідчень закордонних українців спростять

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Видачу посвідчень закордонних українців спростять
Олександр Сич

Олександр Сич

Україні бракує державного органу, здатного ефективно координувати політику з питань закордонних українців. Про це розповів Олександр Сич, віце-прем’єр-міністр України. Чинним законодавством передбачено існування відповідного центрального органу виконавчої влади, але з різних об’єктивних і суб’єктивних причин його функції наразі виконують Міністерство закордонних справ (МЗС), Міністерство культури і Держкомтелерадіо.

«Інституційна розпорошеність зусиль, кадрів і ресурсів є особливо неприйнятною в умовах, коли закордонне українство демонструє найвищу готовність надати всебічну допомогу Батьківщині в протистоянні аґресору», — наголосив п. Сич.
Віце-прем’єр-міністр доручив спростити процедуру підготовки та видачі посвідчень закордонних українців, підготувати проекти нормативних змін, які дозволять розширити повноваження і представництво Національної комісії з питань закордонних українців, а також опрацювати питання створення єдиного центрального органу виконавчої влади з питань співпраці зі закордонними українцями шляхом реорганізації підрозділів, які наразі опікуються цими питаннями в інших органах виконавчої влади.
«Ми змушені шукати нестандартні рішення, які дають максимальний результат мінімальними коштами. Зокрема, у сфері оптимізації управлінських взаємодій і запобігання дублювання бюджетних програм. Нам зараз як ніколи раніше потрібний результат, а не участь. Олімпійський принцип – не на часі», — наголосив чиновник.
Нагадаємо, діаспора радить Кабміну відмовитись від посвідчень закордонних українців.
Також українська діаспора в різних країнах вже неодноразово нарікала на проблеми з отриманням посвідчень закордонних українців. Утім, варто також зазначити, що МЗС ще при попередній владі 2012 року обіцяло проблеми вирішити, спростивши процедуру, але нічого в цьому напрямку так і не зробило.

Ярина Вілінська, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply