Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

В Австралії випустили марку до 70-ліття поселення українців

Автор:

|

Жовтень 05, 2017

|

Рубрика:

В Австралії випустили марку до 70-ліття поселення українців

Українське товариство колекціонерів Австралії у співпраці з австралійською поштою видало тематичну марку та конверт, присвячені 70-літтю поселення українців в Австралії. «Зображення для марки та конверта було розроблене Українським товариством колекціонерів Австралії, яке вже неодноразово видавало пам’ятну продукцію на згадку про визначні події у житті українців Зеленого континенту», — повідомив Юрій Федик, секретар Товариства й автор проекту.
Тематичний випуск філателістичної продукції, присвячений 70-літтю поселення, було вперше презентовано під час на ювілейного 15-го Здвигу українських громад Австралії, а першу тематичну марку погасив Микола Кулінич, Посол України в Австралії.
Загалом австралійська пошта надрукувала 360 українських марок, а Українське товариство колекціонерів Австралії видало 75 тематичних конвертів, присвячених 70-й річниці поселення українців. Марку, за запропонованим українською громадою дизайном, скомбінували (для розуміння країни походження) з традиційною австралійською поштовою маркою номінацією 1 AUD і зображенням квітки «Синій диявол», що найкраще, на думку художньої ради, поєднувалася з українським проектом.
Це — вже не перший проект Українського товариства колекціонерів Австралії. Раніше тематичні конверти було розроблено та надруковано з нагоди 75-річчя Голодомору (2008), 15-річчя утворення Українського товариства колекціонування (2009), VI Всеукраїнського національного фестивалю в Аделаїді (1996) та багато інших.
Тепер товариство випускає персоналізовані марки та конверти для двох типів подій — визначні події, до прикладу, проведення великих урочистостей в Україні (наприклад, річниця Незалежності України), спеціальні громадські заходи, такі як конґреси тощо), а також серію «Спадщина України в Австралії», започатковану у листопаді 2010-го, яка містить зображення українських осередків і церков, висвітлює діяльність освітніх колективів, молодіжних асоціацій, банків, спортивних команд тощо. Крім зображення, на конверті друкують й описовий текст, зазвичай, українською й англійською, щоб споживач міг більше дізнатися про подію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply