Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

В Арґентині будують маленьку Україну

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

В Арґентині будують маленьку Україну

В Арґентині живуть 250 тис. українців, які не тільки зберегли свою мову та культуру, а й наполегливо прищеплюють любов до них своїм народженим на іншому боці планети дітям. У суботніх школах вивчають українську. Підручники шукають у Інтернеті або передають від старших – молодшим. Українська мова тим, хто зазвичай розмовляє іспанською, дається важко.

Переселятися в Арґентину українці почали понад сто років тому. Найбільший потік був у 1930-х, коли радянська влада відбирала майно та землі. Українці в Арґентині й досі живуть окремо. Українську мову вивчають, аби спілкуватися з родичами. Українські арґентинці скаржаться, що від незалежної України немає допомоги, адже потрібні книжки та вчителі, які є носіями мови. Історію своєї родини тут знають і розповідають за кожної нагоди. По суботах — збори в «Просвіті», по неділях — служба в церкві. Вона тут теж українська.
Упродовж останніх місяців народився ще один ритуал: щонеділі ввечері дивитися телевізор. Політичні чи економічні новини з України до Арґентини доходять рідко. На місцевих телеканалах про неї майже не розповідають, тому найзаповітніша мрія кожного арґентинського українця — колись побувати на рідній землі. Ця латиноамериканська країна — чи не єдине на світі місце, де на Україну все ще дивляться крізь рожеві окуляри.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply