Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

УВКР закликає відкрити додаткові виборчі дільниці

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

УВКР закликає відкрити додаткові виборчі дільниці

Михайло Ратушний

Українська всесвітня координаційна Рада (УВКР) закликає створити додаткові виборчі дільниці за кордоном, аби забезпечити громадян України за кордоном правом узяти участь у голосуванні, повідомив у своєму Facebook Михайло Ратушний, голова УВКР.

Раніше з ініціативи асоціацій закордонних українців у Верховну Раду (ВР) України було внесено законопроект № 4595 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення голосування за кордоном», але при розгляді його парламентом 9 квітня ц. р. виявилося недостатньо голосів для прийняття. Усе це лише л посилює проблему для десятків тисяч громадян України за кордоном, що в такий спосіб позбавлені можливості взяти участь у позачергових виборах Президента України, переконаний п. Ратушний.
Зокрема, особливо гостро питання участі в голосуванні стоїть перед трудовими міґрантами в Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Німеччині та Греції, а також українськими громадянами, котрі проживають на території невизнаної Придністровської Республіки.
«Одним із варіантів виходу зі ситуації могло би бути відкриття виборчих дільниць у приміщеннях Почесних консульств України, котрі також належать до установ, наділених дипломатичним статусом. Відкриття виборчих дільниць у Почесних консульствах України скоротило би відстані доїзду громадян України в день голосування, розвантажило би роботу членів дільничних комісій, розміщених у приміщеннях посольств і Генеральних консульств української держави та які навряд чи зможуть забезпечити можливість проголосувати для всіх охочих громадян України в день виборів», — наголошує голова УВКР.
За словами Михайла Ратушного, цю проблему можна було би вирішити під час зустрічі керівництва Міністерства закордонних справ, представників Центральної виборчої комісії, членів УВКР і представників суб’єктів виборчого законодавства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply