Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Українців просять узяти участь у виборах

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Українців просять узяти участь у виборах

Михайло Ратушний

Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) просить громадян України за кордоном узяти якнайактивнішу участь у виборах 25 травня ц. р. «Незважаючи на те, що законодавство не передбачило належних умов для відкриття додаткових дільниць у приміщеннях українських шкіл, громад, церков і молитовних домів, що використовуються українськими асоціаціями й товариствами за кордоном, обов’язок кожного українця з правом голосу — прибути на виборчу дільницю, до якої він прикріплений, і проголосувати», — ідеться в повідомленні організації.

«За кого голосувати, кожен вирішує особисто», — зауважив Михайло Ратушний голова УВКР. Нагадаємо, у квітні українські парламентарії вирішили не розширювати можливостей українців, що перебувають за кордоном, для участі у виборах.
Також Українська всесвітня координаційна рада оприлюднила вимоги українців за кордоном до майбутнього Президента України. «УВКР, що об’єднує українців, які сповідують різні політичні погляди, мають різні симпатії, не може закликати до підтримки єдиного кандидата, — сказано в повідомленні на сайті організації. — Водночас вважаємо, що особа, котра претендує на найвищу посаду в державі, повинна задовольняти критерії патріотизму, порядності та професіоналізму й у своїй діяльності відстоювати певні принципи».
Першим серед названих принципів стоїть питання територіальної цілісності та незалежності України, у тому числі це стосується Криму. «У ситуації, що склалася, це питання є принциповим і не підлягає компромісу та не може бути об’єктом переговорів за будь-яких обставин», — говориться в заяві.
Наступні пункти стосуються забезпечення виконання вимог Євромайдану з питань внутрішньої та зовнішньої політики, забезпечення реального захисту гуманітарних, культурних, освітніх і духовних потреб багатомільйонної української діаспори. «Питання захисту соціальних і культурних потреб української трудової міграції повинно знайти законодавче й практичне вирішення», — зазначено в повідомленні УВКР.
Представники діаспори також звертають увагу на необхідність прийняти та практично реалізувати державну програму «Повернення українців в Україну». А також на створення умов із метою збереження українцями своєї національної ідентичності без огляду на місце проживання чи перебування.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply