Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Українців – найбільше серед імміґрантів

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Українців – найбільше серед імміґрантів

Українці стали найчисельнішою групою, що отримала громадянство в Чехії та Польщі 2010 року. Про це свідчать дані Євростату — статистичного відомства Європейського Союзу (ЄС). За підсумками 2010-го, населення 27 країн спільноти поповнилося за рахунок імміґрантів 810 тисячами нових громадян.

Абсолютна більшість новоспечених громадян країн ЄС прибула з Африки (29 %), Азії (23 %), країн Європи, які не є членами ЄС (19 %), а також із Північної та Південної Америки (19 %).
Українці виявилися чисельною групою серед нових громадян трьох країн ЄС. Так, у Чехії вони посіли перше місце за кількістю отриманих чеських паспортів (36,1 %). Схожа ситуація й у Польщі: там 33,9 % з усіх виданих паспортів припали на колишніх громадян України. У Словаччині українці становили третю за чисельністю групу натуралізованих громадян — 18,4 %. Крім того, українці ввійшли до четвірки найчисельніших груп, що отримали громадянство Литви (9,9 %), Естонії (1,4 %) і Латвії (0,9 %).
Загалом найбільше новеньких паспортів ЄС 2010 року, за даними Євростату, видали Велика Британія (195 тис.), Франція (143 тис.), Іспанія (124 тис.) і Німеччина (105 тис.). Британці видали найбільше паспортів колишнім підданим Індії, у Франції найбільше натуралізувалося вихідців із Марокко, в Іспанії найчисельнішу групу нових громадян склали вихідці з Еквадору, а Німеччина найбільше своїх паспортів видала вихідцям із Туреччини, Іраку, Росії та Польщі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply