Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Українці всього світу прагнуть допомогти своїм братам

Автор:

|

Грудень 11, 2013

|

Рубрика:

Українці всього світу прагнуть допомогти своїм братам

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав українську діаспору долучитися до гуманітарних акцій на підтримку сотень тисяч українців, що відстоюють на євромайданах Києва й інших міст України своє право жити в європейській і справді демократичній державі. Ці акції координують Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУАДК) у США та Суспільна служба українців Канади, які збирають фонди на медикаменти, одяг і продукти харчування. ЗУАДК просить висилати пожертви на його адресу: UUARC,1206 CottmanAvenue, Philadelphia, PA 19111, U. S. A., вказавши в примітці: «Гуманітарна допомога ЄМ», або на його рахунок в українських кредитівках у Йонкерсі, Нью-Йорку, Філадельфії та Чикаґо.

На площі Республіки в столиці Італії Римі 6 грудня на знак солідарності з київським Євромайданом пройшов мітинґ. За підрахунками організаторів, на нього вийшло близько 500 осіб. Мітинґувальники тримали в руках плакати: «Ми — Україна, із Європою!», «Євромайдан, Рим із вами!» на акцію вийшли переважно громадяни України — від 17-річних студентів до осіб передпенсійного віку. До учасників мітингу приєдналися й італійці. Студентка римського вишу Ліліана розповіла, що прийшла підтримати подругу-українку. «Загалом, гадаю, це – кричуще неправильно, що італійські медіа мовчать про події в Україні. І я захоплююся українською молоддю, яка відстоює свій вибір. Вони – рішучіші за нас, італійців. І вони чинять правильно. Бо кожен народ має право на свободу слова, переміщення, на роботу та гідне життя без страху перед владою», — сказала дівчина. На завершення заходу учасники мітинґу зібрали кошти на підтримку Євромайдану в Україні — 4,5 тис. EUR. Варто зазначити, що це – уже другий «транш». Перший — у на суму 1 тис. EUR — прибув до пункту призначення.
У Відні українці, котрі живуть у австрійській столиці, розпочали безстроковий пікет посольства України в Австрії. Учасники акції запевняють, що чергуватимуть під дипломатичним представництвом щодня, від 12.00 до 18.00, поки в Україні триватимуть євромайдани. За їхнім планом, до 15 осіб, змінюючи одна одну, увесь час перебуватиме під стінами посольства. Наразі ніхто з представників української дипломатичної місії не вийшов до пікетувальників. «Посольство України — це символ нинішньої української влади. Стоячи там, ми тиснемо на неї. Що довше ми простоїмо, то більшим буде тиск. Вимога – лише одна й дуже проста: виконати вимоги Євромайдану», — наголошують організатори пікету. Учасники акції також висловили обурення діями «Беркута» під час розгону мирної демонстрації на київському Майдані в ніч на 30 листопада.
Тим часом, 7 грудня на центральну площу Амстердама вийшло понад дві сотні людей з українськими прапорами. У такий спосіб вони вирішили підтримати київський Євромайдан. Дві сотні українців із прапорами відвернули увагу від церемонії прикрашання різдвяної ялинки на головній площі столиці Нідерландів. Зазвичай, аби подивитися, як оздоблюють святкове дерево, збираються сотні людей. Та того дня їхню увагу було прикуто до жовто-блакитної групи. Українці належно підготувалися до акції: самі надрукували листівки та наліпки із жовто-блакитним серцем, які потім роздавали перехожим. А ті, своєю чергою, переконували мітингувальників, що вважають Україну частиною Європи. Організатор акції стверджує, що охочих підтримати українські євро майдани почала збирати через соціальні мережі за тиждень до призначеної дати.
Натомість, білоруських опозиціонерів і етнічних українців, котрі їхали автобусом в Україну, на Євромайдан, зупинили вже за 50 км від Мінська. Пізніше стало відомо, що в затриманні автобуса просто серед чистого поля брали участь працівники КҐБ, транспортної міліції та ДАІ. У водія забрали посвідчення. Із документами в подорожан було все гаразд, однак їм запропонували пройти у відділок. Люди відмовилися й через хуртовину рушили на найближчу заправну станцію. Частина з них вирішила повертатися до Мінська, інші ж постановили добиратися до Гомеля й далі — до Києва.
А 8 грудня до Маршу мільйона приєдналися українці всього світу. У Чикаґо, в українській частині міста, на підтримку Євромайдану вивісили прапори та пов’язали жовто-сині стрічки. В одній із парафій навіть створили власну «йолку», яку прикрасили плакатами, як на Майдані в Києві. У Нью-Йорку до української громади долучилася також польська спільнота, а трансляція нью-йоркського Євромайдану була виведена в Інтернет. Українці вийшли й на вулиці Бостона, Філадельфії, Рочестера, Сент-Пола, Лос-Анджелеса, Сан-Дієґо, Сан-Франциско та Маямі.
У Нью-Йорку статуя Свободи була підсвічена національними кольорами України: верхня частина – блакитним, а нижня — жовтим світлом. Знану на весь світ статую Христа в Ріо-де-Жанейро теж заливало світло в національних барвах України.
Марш солідарності з українцями також пройшов у Ванкувері. Свою підтримку Євромайдану висловили й українці з Торонто. Аби підтримати демократичну Україну, у Парижі люди зібралися біля центру Помпіду. Мітинґи також відбулися в Мадриді, Лісабоні, Порту, Фару та Лондоні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply