Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 19, 2018

УМ і «Яра» представляють новий проект Мар’яни Садовської

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

УМ і «Яра» представляють новий проект Мар’яни Садовської
Мар’яна Садовська

Мар’яна Садовська

Восени 2016 року Мар’яна Садовська та мистці «Яри» відвідали схід України. Побувавши в селах в околицях Волновахи Донецької області, записали від місцевих жителів традиційні українські пісні, побачили відтворення ритуалу вбирання молодої та приготування короваю. Життєрадісність записаних старовинних пісень гостро контрастує з реальністю війни, яку переживають селяни. Цей контраст представлений у проекті «Ніч лише починається», де Мар’яна також співає власні композиції на основі віршів Сергія Жадана та Люби Якимчук про теперішню ситуацію на східному фронті України.
Мар’яна Садовська почала записувати ритуальні пісні в селах України вже у ранніх 1990-х. Вона співає старовинні купальські пісні, весільні пісні та пісні еміґрантів, а також створює власні композиції. Газета The New York Times писала: «Її голос має чіткість і різкість традиційного слов’янського стилю, а її присутність інтенсивна, відкрита, як у Бйорк».
Мар’яна народилася у Львові, студіювала фортепіано у Львівській музичній академії, виступала з львівським театром ім. Леся Курбаса. Вона також брала участь у виставах «Яри» «У світлі» (1991), «Співуче дерево» (2000), «Купала» (2002), численних фестивалях «Яри» та купальських подіях у містах штату Нью-Йорк. Юліян Китастий, відомий бандурист, котрий живе у Нью-Йорку, буде співати з Мар’яною та грати на бандурі.
Сергій Жадан народився у Старобільську на Луганщині, живе у Харкові. Він є автором романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія» та поетичних збірок «Життя Марії», «Темпляри» й інших. Сергій є активним організатором літературного життя України, учасником мультимедійних мистецьких проектів, з 2007 року —соліст рок-гурту «Собаки». З 2002-го мистецька група «Яра» використовує вірші Сергія у своїх постановках. Сергій також виступить у виставі «Яри» «Тичина, Жадан і Собаки», що буде представлена в Нью-Йорку у червні 2017-го.
Люба Якимчук — поет, сценарист і журналіст. Вона народилася на Луганщині, але живе у Києві. Є автором поетичних збірок «Абрикоси Донбасу» (2015) та «як МОДА» (2009).
Режисер проекту «Ніч лише починається» — Вірляна Ткач, художній керівник мистецької групи «Яра» при експериментальному театрі «Ла МаМа». З 1990-го вона створила 30 вистав, прем’єри яких відбулися на сцені театру «Ла МаМа» в Нью-Йорку, а також виконувалися у Києві, Львові, Харкові, Бішкеку, Улан-Уде й Улан-Баторі. Мисткиня нагороджена грантами NEA та NYSCA за її роботу з Вандою Фиппс і перекладах поезій Сергія Жадана.
Проекції створить Вальдемарт Клюзко, котрий їздив в експедицію на Донеччину разом із Мар’яною Садовської та фотографом Євгеном Малолеткою, відомим своїми фото з фронту.
Показ вистави «Ніч лише починається» в Нью-Йорку стали можливими завдяки підтримці культурних фондів штату та міста Нью-Йорк і друзів мистецької групи «Яра». Вистави покажуть в Українському музеї (УМ) у п’ятницю 16 грудня та в суботу 17 грудня о 7:30 вечора.
Квитки можна замовити в Інтернеті за $25 (сеньйори та студенти — $20) за адресою: https://www.eventbrite.com/e/concert-the-night-is-just-beginning-with-mariana-sadovska-tickets-29662515382

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...