Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Українські вчені виїжджають

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Українські вчені виїжджають

Торік кількість українських науковців вищої кваліфікації, які виїхали за кордон, сягнула 29 осіб. Останніми роками Україну щороку покидало до 10 вчених. Про це сказав під час загальних зборів Національної академії наук України її президент Борис Патон. Передусім «це пов’язано з недостатнім фінансуванням наукових досліджень і падінням престижу професії вченого в суспільстві», – наголосив п. Патон.
Також президент НАН України зазначив, що після тривалого періоду стабілізації чисельність наукових працівників за два останніх роки зменшилася на 600 осіб і зараз становить трохи більше, ніж 19 тис., зокрема, 2012 року кількість кандидатів наук скоротилася на 0,7%, докторів наук – на 1,4%.
«Не сприяє підвищенню рівня та якості підготовки й атестації наукових кадрів і заплановане реформування системи вищої освіти. Потрібно, насамперед, зберегти в основних рисах механізми підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації та систему наукових ступенів, яка витримала перевірку часом», – зазначив академік.
Додамо, що, станом на 1 січня 2013 року, до складу НАН України входить 203 дійсних члени (академіки), 374 члени-кореспонденти та 115 іноземців. Загалом кількість учених в Україні з 1991 року зменшилася втричі і тепер становить 135 тисяч осіб. Лише половина з них – 70 тисяч – займається дослідницькою діяльністю (16 тис. кандидатів наук, 4 тис. докторів наук і 50 тис. виконавців наукових та науково-технічних робіт без наукового ступеня).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply