Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Українська спільнота в Іспанії обурена антисвободівською резолюцією Європарламенту

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Українська спільнота в Іспанії обурена антисвободівською резолюцією Європарламенту

Українці, які проживають у Іспанії та підтримують Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Свобода», низка громадських активістів і організацій, що об`єднують українську спільноту в Іспанії, звернулися до Мартіна Шульца, голови Європейського парламенту (ЄП), із листом, у якому висловили обурення щодо заклику ЄП до демократичних сил у новообраній Верховній Раді України (ВРУ) не співпрацювати з ВО «Свобода». Автори звернення просять депутатів ЄП «поважати вибір українців, керуватися здоровим глуздом і бути виваженими в заявах і резолюціях стосовно України, які недруги нашої держави можуть використати для реалізації своїх імперських геополітичних намірів, що матиме трагічні наслідки не лише для України, а також для всієї Європи». Документ підписали: Іван Вовк, голова осередку прихильників ВО «Свобода» в Іспанії; Давид Ляхович, засновник україномовної газети в Іспанії The Ukraine Times; Мирослава Голубович, громадська активістка української спільноти в Мадриді.

Подаємо повний текст звернення: «Ми, представники великої європейської нації — української, — яку навіть президент США Біл Клінтон назвав однією з найстаріших у світі під час зустрічі з президентом України Леонідом Кучмою 1994 року, глибоко обурені закликом Європарламенту до продемократичних сил у новообраній ВРУ не співпрацювати з ВО «Свобода».
Нагадуємо вам, пані та панове євродепутати, що націоналістична партія «Свобода» саме в закордонному окрузі під час виборів до парламенту України 28 жовтня ц. р. отримала найбільше голосів виборців — 23,63 % від загальної кількості, а в демократичних країнах Старої Європи й Америки цей показник перевершив 50 % голосів на користь націоналістів. Зокрема, на виборчій дільниці в Мадриді (Іспанія), де ми легально проживаємо та працюємо протягом тривалого часу, заробляючи на хліб щоденний для себе й своїх рідних в Україні, яка потерпає від жахливої економічної та нестабільної політичної ситуації, за ВО «Свобода» віддало свої голоси понад 55,64 % виборців (копія протоколу дільничної виборчої комісії додається). Як свідчать вищенаведені числа, «зростанням націоналістичних настроїв», яке вас так непокоїть, найбільше охоплена українська еміґрація в країнах Європейського Союзу, що ви його, а отже, і нас, як платників податків, частину з яких уряди вказаних країн перераховують також на ваше утримання, представляєте на світовому рівні.
Очевидно, причина такої популярності ВО «Свобода» криється в тому, що виборці за кордоном добре усвідомили: лише реалізація програмних завдань націоналістів зможе наблизити обезкровлену десятиліттями панування комуністичного режиму та доведену до крайнього зубожіння й морального занепаду внаслідок антидержавної політики нинішньої українофобської влади нашу Вітчизну до європейського рівня, а також створити умови для нашого повернення в Україну. Невже ви проти цього?!
Також нагадуємо вам, панове прогресивні соціалісти, що демократичні сили в Україні, напевно, краще за вас орієнтуються, із якими політичними партіями їм доцільно співпрацювати в парламенті заради майбутнього нашої держави. Про це свідчить заява лідера Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенія Яценюка від 13 грудня ц. р. у відповідь на вашу поправку.
Повідомляємо вам, пані та панове євродепутати, що вважаємо брудною провокацією нав’язування суспільству думки про расистські, антисемітські та ксенофобські погляди ВО «Свобода», яке чітко декларує: взаємини між націями й державами будуються на засадах справедливості, рівноправності та взаємоповаги.
Закликаємо вас поважати вибір українців, керуватися здоровим глуздом під час ухвалення рішень і бути виваженими у заявах та резолюціях щодо України, які недруги нашої держави можуть використати для реалізації своїх імперських геополітичних намірів, що матиме трагічні наслідки не лише для України, а також для всієї Європи».
Також із відповідними зверненням до президента ЄП звернулося 16 громадських організацій українців, що мешкають у Португалії, Іспанії, Італії, Греції, Чехії й Німеччині. Окреме звернення до Мартіна Шульца надіслав Аскольд Лозинський, голова Світової конференції українських державницьких організацій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...