Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Україністику в Австралії викладатиме італійський професор

Автор:

|

Травень 11, 2017

|

Рубрика:

Україністику в Австралії викладатиме італійський професор

О. Прессич, О. Галета й Алессандро Акіллі

Університет ім. Монаша у Мельбурні (Австралія), затвердив на постійну посаду викладача україністики Центру українських студій ім. Миколи Зерова італійського професора Алессандро Акіллі. «Критична маса» україністики в Монаші збільшилася і далі збільшуватиметься», — вважає Марко Павлишин, директор Центру україністики Університету.
За його словами, д-р Акіллі здобув наукову ступінь у Міланському університеті в Італії. Його наукова спеціальність — сучасна українська література, зокрема — поезія. Темою докторської дисертації науковця була поезія українського поета-дисидента Василя Стуса. Крім наукового та викладацького досвіду, Алессандро Акіллі має досвід у співпраці з українською громадою. Він був активно задіяний в успішних заходах для збереження української програми в Міланському університеті й у підтримці зв’язків між університетом та українською громадою Мілана, яка перебуває в процесі творення організаційних структур. Д-р Акіллі також знайомий українській науковій спільності Австралії своєю участю у конференції Асоціації україністів Австралії 2013 року. Очікується, що Алессандро Акіллі почне свою роботу у Центрі українських студій Монашського університету у липні ц. р.
Разом із оновленням лекторського складу, в Центрі україністики успішно реалізовуються два кандидатських проекти — Дениса Шестопальця «Релігія та політика в Україні, 1991-2015: дискурсивний аспект», та Ольги Шмігельської «Права українських робітників-міґрантів: національна свідомість і почуття приналежності».
У липні ц. р. розпочне написання докторської дисертації, присвяченої науковим виданням класиків української літератури кандидат філологічних наук Дмитро Єсипенко, співробітник Інституту літератури ім. Тараса Шевченка Національної академії наук України.
До того ж на початковий курс з української мови й культури Центру 2017-го вступило 14 студентів, що значно перевищує кількість бажаючих вивчати україністику у минулі роки. Фінансову підтримку студентам надають члени Комітету «Приятелів енциклопедії українознавства» та Фундації українознавчих студій Австралії. Крім цього, вже традиційно стипендії для учнів, котрі вивчають українську мову, спонсорують меценати Віктор і Марія Рудевичі.
«Усе це — добрі новини для україністики в Монаші і, паралельно з цим, для представлення України в Австралії та для науки про Україну загалом», — наголосив проф. Павлишин.
Університет ім. Монаша — найбільший австралійський державний університет. В ньому навчається близько 55 тис. студентів. Загальна вартість інвестицій і дотацій в університет складає 1,17 млрд USD. Університет був заснований 30 травня 1958 року на підставі закону Парламенту штату Вікторія. Навчальний заклад назвали на честь видатного австралійського генерала сера Джона Монаша. Девіз університету: Ancora imparo (продовжую навчатись, вислів належить Мікеланджело).
Університет має вісім загальних кампусів: шість у штаті Вікторія, один у Малайзії та один у Південній Африці. Навчальний заклад також має центр в Прато (Італія). Університет Монаш входить до престижної «Групи восьми» (об’єднання найбільш інтенсивних дослідних університетів Австралії).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply