Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Україні потрібна європейська Конституція, а не документ, що узаконює деспотію

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Україні потрібна європейська Конституція, а не документ, що узаконює деспотію

В Україні активно провадиться робота над реформою Основного Закону — Конституції України. Над цим працює спеціально створений орган — Конституційна асамблея. Останнім часом було розглянуто чимало варіантів оновлення Конституції, які, однак, не завжди є доступними для загального обговорення.
Під час засідання національного «круглого столу» «Порозуміння заради європейського майбутнього» на тему «Нова Конституція та євроінтеграція України» експертами з конституційного права було озвучено основні концепції змін до Основного Закону, що їх розробила згадана асамблея. Ці зміни ставлять під сумнів доцільність самої конституційної реформи, адже фактично в разі її прийняття у влади буде можливість установити необмежений контроль над усіма царинами державного життя з боку однієї особи — чинного президента України Віктора Януковича.
Згідно з озвученими засадами цієї так званої реформи, президент може перебрати на себе повноваження всіх гілок влади, одноосібно призначати уряд і суддів судів усіх рівнів. Такі дії експертів, що займаються розробкою змін до Конституції, указують на те, що вони стали заручниками політичного замовлення з боку чинної влади.
Фактично така нова редакція Основного Закону призведе до того, що в Україні буде узаконено деспотію. У цій ситуації Організація українських націоналістів (бандерівців) звертається до членів Конституційної асамблеї зі закликом дослухатися до власної совісті та припинити виконувати політичне замовлення, винести проекти змін до Конституції на обговорення громадськості та дозволити громаді також вносити свої зауваження й пропозиції щодо змін до Основного Закону.
ОУН(б) також закликає президента України, якщо він не хоче в очах європейської спільноти, до якої країна наразі прямує, перетворитися на авторитарного диктатора, не підтримувати розроблених Конституційною асамблеєю пропозицій, що становлять загрозу демократії в Україні.
Позиція ОУН(б) у цьому питанні — розробка проекту Конституції європейського зразка, із правовими нормами, що не суперечать політичним і юридичним принципам євроспільноти. І такий документ можливо розробити лише спільними діями та з узгодженням з українською громадськістю.

Інформаційний центр Молодіжного націоналістичного конґресу

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply