Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Учасники Конґресу побувають на батьківщині Франка

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Учасники Конґресу побувають на батьківщині Франка

У Дрогобичі, що на Львівщині, відбулося засідання президії філії Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», на якому було обговорене питання підготовки до X Світового конґресу українців. 

Як поінформував Тимофій Бордуляк, керівник філії, ювілейний Світовий конґрес українців пройде 20-22 серпня ц. р. у Львові під гаслом Contra spem spero! Ці слова відомої української поетеси Лесі Українки віддзеркалюють віру 20-мільйонної української діаспори в краще майбутнє Української держави, незважаючи на серйозні виклики сучасності. Член президії Роман Пастух вважає, що гасло конґресу мало би бути іншим. Сам він запропонував Франкові слова: «Нам пора для України жить!»
Основну увагу на засіданні було приділено питанням підготовки до прийому учасників представницького міжнародного форуму українства у Львові, які захочуть побувати в родинному селі Івана Франка Нагуєвичах і місті його юності Дрогобичі. Керівництво філії проводитиме цю роботу в тісній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування Дрогобиччини. Адже живі контакти з представниками української діаспори можуть мати продовження в співпраці, спрямованій на економічне й культурне відродження Франкового краю. Уже розпочато формування делегації від Дрогобиччини, яка братиме учать у роботі X Світового конґресу українців.
Нагадаємо, що врочисте відкриття X Світового конґресу українців відбудеться у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Захід буде присвячено пам’яті жертв Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. 20 серпня, по завершенні першої пленарної сесії, біля пам’ятника Тарасові Шевченку буде проведено церемонію вшанування мільйонів жертв Голодомору.
Протягом триденної зустрічі делегати X Світового конґресу українців підсумують працю СКУ за 2008-2013 рр., обговорять актуальні для української спільноти питання, у тому числі під час тематичних сесій: «Євроінтеграція України», «Світове українство» та «80-річчя Голодомору», і накреслять шляхи діяльності на наступний п’ятирічний термін. В останній день X Світового конґресу українців, 22 серпня, буде обрано новий склад керівних органів СКУ. У роботі X Світового конґресу українців візьмуть участь делегати складових організацій СКУ, які зараз діють у 33 країнах світу, і представники організацій ще із 14 країн, із якими СКУ підтримує зв’язки, а також широка українська громадськість з України та діаспори.
Проведенню у Львові X Світового конґресу українців сприяє Національний університет «Львівська політехніка» разом із його Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків із діаспорою й міська влада Львова.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply