Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

У Києві почалося повстання

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

У Києві почалося повстання

Для українців російська мова — символ радянської епохи. Після ухвалення Вер­ховною Радою (ВРУ) закону про надання російській мові статусу реґіональної в Києві розпочалися бурхливі виступи протесту, пише Нікола Ломбардоцці в газеті La Repubblica.

«Гнів протестувальників спалахнув на світанку в середу, коли український парламент прийняв закон, якого чекали 10 % жителів країни, а решта 90 % сприйняли як приниження. Закон повертає російській мові статус офіційної, перетворюючи її на другу мову в країні», — пояснює журналіст.

За словами автора статті, під час передвиборної кампанії Віктор Янукович дав обіцянку щодо статусу російської мови на знак вдячності Москві й групі українських олігархів, які надавали йому підтримку. «Російська мова, накинена за часів СРСР як державна, сприйма­ється українцями як символ гноблення з боку Москви», — розповідає п. Ломбардоцці.

«Януковичу довелося зіштовхнутися з бурхливими протестами, що було цілком передбачуваним, і наміром спікера ВРУ піти у відставку. Поки що президент обрав жорстку лінію. Він ратифікує закон і в разі нових протестів оголосить дочасні парламентські вибори. Але він розуміє, що це — вельми ризиковане рішення. Жовтневі вибори можуть завершитися успіхом так званого фронту Юлії Тимошенко, що згуртувався навколо екс-прем’єрки, яку засудили до семи років ув’язнення в ході бездоказового й сфабрикованого процесу», — констатує автор статті.

La Repubblica

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply