Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Церкву в Сиднеї розмалювали свастикою

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Церкву в Сиднеї розмалювали свастикою

Спаплюжена церква

Невідомі зловмисники жовтою та блакитною фарбами розмалювали стіни української греко-католицької церкви св. Андрія у Сиднеї (Австралія). Вони зобразили свастику й залишили написи: «Горіти вам у пеклі за Бандеру», «Зрадники-фашисти», «Горіти в пеклі за гріхи Порошенка».

«Наша церква є храмом-пам’ятником, у тому числі пам’яткою про українців, котрі боролися проти нацизму в роки Другої світової війни. Цей акт вандалізму паплюжить пам’ять тих, хто загинув, борючись із фашизмом», — розповів із приводу інциденту о. Симон Цькуй, парох церкви.
Стефан Романів, голова Союзу українських організацій Австралії, сказав, що українська громада в цій країні глибоко засмучена з приводу осквернення української церкви, і закликав місцеву владу вжити заходів для запобігання подальших інцидентів.
«Українська громада Австралії попередила місцеву поліцію й уряд країни про цей огидний і тривожний інцидент, — розповів Піт Шміґель, директор зі зв’язків із громадськістю Союзу українських організацій Австралії. — Розпилення цих гасел є відлунням заяв Путіна з метою виправдання незаконного вторгнення на українські території».
Осквернення української церкви Святого Андрія та графіті з антиукраїнськими гаслами на стінах церкви засудив Світовий конґрес українців (СКУ). СКУ й українці по всьому світy, обурені цим расистським актом, висловили свою солідарність з українською громадою в Австралії. «Ми закликаємо австралійську владу діяти швидко з метою притягнути порушників до відповідальності та подбaти про тe, щоб такі огидні злочини не повторювалися», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply