Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Свято в парафії Св. Афанасія

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Свято в парафії Св. Афанасія
Панотці читають молитву

Панотці читають молитву

Минулої неділі вперше за довгі роки в Ґренвілі (Австралія) парафіяни відбули на чолі з о. Ефстахієм Дорошем, о. Михайлом Смолинцем і матінкою Олександрою Люлькою (вона дириґувала хором, посиленим парафіянами з братніх парафій) настільний празник без о. Володимира, котрий, за словами о. Михайла в його проповіді, «у небі споглядав на нас і, напевно, радів, що прийшли люди та відбувається празник».

Після св. літургії й молебню о. Михайло, котрий чергується з о. Ефстахієм відправами Богослужб, подякував за присутність у церкві хористам, союзянкам, зокрема, Анні Біланенко та її доньці за прекрасні китиці квітів, а потім прочитав привітальний лист від голови Консисторії Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) о. архіпресвітера Миколи Сердюка й запросив усіх на святочний обід. Та не всі присутні в церкві прийшли на обід.
Зала була гарно прибрана. В одному куточку була об лаштована виставка вишивок і народних творів з України, міста Чернівців. Розпочалася трапеза, яку провадив молитвою й відспівуванням «Вічна пам’ять» за упокій душ усіх отців і будівельників, а також парафіян парафії Св. Афанасія, які відійшли у вічність, о. Олександр Мороко.
Членкині відділу Союзу українок на чолі з Анною Біланенко за допомогою пань-сестриць парафії подали обід із кількох страв – пишних і смачних.
Із привітами виступили Оля Москвяк, голова Стейтової управи Союзу українок Нового Південного Вельсу, Володимир Войтович, голова Парафіяльної ради Св. Покровської парафії з Гомбуші, й Андрій Безкоровайний, голова Парафіяльної ради Св. Преображенської парафії в Блектавні.
Відбувся виступ Олександри Люльки, котра потім представила виступ відомогo в Сиднеї декламатора, співака і бандуриста Едварда Кульчицького, що заспівав пісні «Два крила», «Два кольори мої» і «Журавлі». Пан Кульчицький присвятив їх пам’яті вельми шанованого в нашому суспільстві о. Володимира Люльки. Це справило велике враження на присутніх.
Щороку Парафіяльні ради в Сиднеї запрошують мене на свої престольні свята. Давно я була в Ґренвільській парафії, ще із чоловіком. А не могла роками прийти на свято, бо цього ж дня громада Кабраматта-Ферфілд влаштовувала у своїй домівці День матері, і мені випадала шана і честь провадити святом, співати з присутніми в залі. І в цю неділю в Кабраматті відбували свято матері. Та я вирішила цього року піти на празник до Св. Афанасійської парафії в Ґренвілі.
Олександра Люлька запросила мене щось заспівати. Я погодилася, якщо всі присутні будуть підспівувати. Одразу ж сказала кілька слів про ситуацію в Україні, запропонувала заспівати в пам’ять «Небесної сотні», яка поповнюється новими жертвами на сході України, де московські сепаратисти вбивають людей, пісню «Ой, у лузі, червона калина».
Так співали – не зовсім сміло спочатку – усі присутні. Я переплітала подальші пісні «Повіяв вітер степовий», «О Україно» «Подай, дівчино, ручку на прощання» з короткими новинами, згадала про фільм «Жіночі обличчя революції», випуск Управою СУОА ДВД про Здвиг українців Австралії в Сіднеї, маніфестацію в Канберрі тощо.
Останню пісню ми присвятили всім тим в Україні, хто «йде сповняти свій наказ — захищати рідну землю». Хто б із нас подумав, що таке станеться на 23-му році проголошення самостійності України! Була розіграна лотерея. Щасливці, із о. Михайлом включно, раділи гарним нагородам. Виграла і я гарний комплект вишивок і тарілку.
Так, життя пливе рікою. Не важливо чи хтось із дорогих нам людей у родині чи суспільстві відійшов у вічність. Життя продовжується, і таку надію на продовження існування парафії Св. Афанасія висловили отці у своїх промовах.

Марічка Ґалабурда-Чигрин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply