Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Стефан Романів виступив на форумі українських прав

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Стефан Романів виступив на форумі українських прав

У Києві, у музеї Івана Гончара, 23 березня відбувся Другий форум українських справ. Цей захід — публічний комунікативний майданчик між громадськістю, політиками, експертами з економіки, книговидавництва, діячами культури — попри вкрай складні погодні умови, зібрав понад 50 осіб зі столиці та реґіонів України, серед яких було чимало відомих особистостей.
Під час заходу відбулося обговорення нових підходів, ідей і пропозицій щодо різних аспектів становлення української нації та держави. Програма складалася із чотирьох секцій: «Українська перспектива», де обговорювався довготривалий шлях розвитку українського суспільства й становлення України як впливового гравця на міжнародній арені; «Українська гуманітарна альтернатива» — на тему основних викликів, що постають перед українством у гуманітарній галузі, зокрема проблеми існування україномовних медіа, української книги, русифікація, шлях для якої відкрив сумнозвісний закон Ківалова-Колесніченка, й освіти, основною загрозою котрій є реформи Дмитра Табачника; у секції «Українська економічна альтернатива» увагу було зосереджено на проблемі ринку української землі, а також детально проаналізовано методи перетворення української економіки на більш конкурентоздатну та її відхід від олігархічної моделі; завершальною була секція «Українська політична альтернатива», на якій учасники форуму обговорили суспільний попит на появу ідеологічних партій в країні, зокрема партій правого, націонал-демократичного, консервативного спрямування.
Перед присутніми виступали директор Центру розвитку суспільства І. Харченко, експерти Т. Бебешко, К. Стеценко, народні депутати України М. Княжицький і О. Медуниця, голова Форуму видавців України О. Коваль, письменник К. Матвієнко, представник ініціативи «Гуртом» В. Левчук, економісти В. Панченко, М. Пшевлоцький, голова Конгресу українських націоналістів С. Брацюнь, громадсько-політичні діячі С. Бондарчук, І. Коліушко, О. Солонтай, голова Молодіжного націоналістичного конґресу С. Кузан; через скайп із учасниками заходу поспілкувався також один з експертів, що не зміг прибути на форум, — політолог О. Кривдик.
Тарас Рондзістий, директор Центру національного відродження, у своєму зверненні до присутніх наголосив на важливості форуму як заходу, що має дати відповідь на актуальне запитання: «Як будемо творити український світ?»
Стефан Романів, голова Організації українських націоналістів (бандерівців) і генеральний секретар Світового конґресу українців, виголосив привітання від імені СКУ й українських громад по всьому світові та сказав: «Якщо хтось думає, що хтось за нього щось зробить, тоді точно нічого не станеться, наше життя не зміниться. Але ви свою справу робите, ви хочете діяти. Ви шукаєте альтернативу — політичну, економічну, соціальну, — і я певен, що подібні заходи дадуть відповіді на питання, якою є ця альтернатива та якими є шляхи розбудови нашого, українського, світу», — звернувся п. Романів до учасників заходу.
Продовжуючи думку голови ОУН (б), Олексій Кляшторний, заступник громадської організації «Українська справа», наголосив: «Як свідчить історія, усунення правлячої партії чи президента докорінно ситуації не змінить. Змінювати її маємо ми, українські громадяни. Тому нам потрібно дискутувати, визначити, яку Україну майбутнього ми хочемо бачити, і знайти шляхи, методи, які дозволять нам отримати таку країну».
Учасникам форуму також було надіслане привітання й від українських Церков, зокрема від Української автокефальної православної церкви. Поздоровлення від архієпископа Харківського й Полтавського Ігоря (Ісіченка) зачитав протоієрей Валерій Копійка, який також провів спільну молитву з побажанням із вірою в Бога та вірою в українську справу плекати свої зусилля на розбудову йкраїнського світу.
Українська інформаційна служба

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...