Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Щодо забезпечення прав і законних інтересів усіх українських громадян за кордоном

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Щодо забезпечення прав і законних інтересів усіх українських громадян за кордоном

Міністерство закордонних справ України

Належне забезпечення прав і законних інтересів усіх українських громадян за кордоном є пріоритетним завданням державної політики у сфері консульських зносин України з іноземними державами. Виконуючи це завдання, департамент консульської служби та закордонні дипломатичні установи України (ЗДУ — посольства, генеральні консульства, консульства) діють згідно з положеннями Конституції, низки спеціальних законів України та нормативно-правових актів Президента й уряду України, використовують увесь інструментарій міжнародного права.

Консульський захист у разі надзвичайних ситуацій надається всім громадянам України, котрі цього потребують, безвідносно до статусу та мети їхперебування за кордоном. Консульські дії вчиняються згідно з профільним законодавством України.
Із ужитих останнім часом заходів із метою оптимізації консульського обслуговування відзначимо:
* запровадження в закордонних дипломатичних установах щоденного (п’ять разів на тиждень) консульського прийому громадян, у тому числі за надзвичайних обставин, у позаробочий час, а також у вихідні та святкові дні;
* започаткування функціонування цілодобових телефонних «гарячих» ліній для оперативного зв’язку з консулом у разі загрози здоров‘ю, життю чи смерті (номери розміщені на веб-сторінках ЗДУ);
* функціонування в Міністерстві закордонних справ (МЗС) при цілодобовому Центрі оперативного реагування телефону «гарячої» лінії — +38-044-238-1657;
* регулярне оновлення на веб-сторінках МЗС і ЗДУ довідок з актуальною для громадян України інформацією щодо понад 180 країн світу — про правила поведінки, безпекову ситуацію, умови працевлаштування, надання медичних і соціальних послуг, митні питання, корисні номери телефонів.
Із метою отримання максимально детальної інформації з консульських питань пропонуємо уважно ознайомитися з відповідним розділом «Консульські питання» веб-сторінки дипломатичного представництва чи консульської установи у країні, де ви перебуваєте. У такий спосіб ви зможете завчасно підготувати відповідний сет документів для вчинення потрібної вам консульської дії. Для отримання консульської послуги заявник особисто звертається в будь-який зручний для нього час у межах годин прийому до установи, на території консульського округу якої він тимчасово перебуває/постійно проживає.
Дотримання запропонованих нижче рекомендацій сприятиме заощадженню вашого часу в разі потреби отримання як «типової» інформації консульського характеру, так і ефективної допомоги при потраплянні в надзвичайні/скрутні ситуації:
* надавати перевагу відвідинам веб-сторінки (розділ «Консульські питання») за потреби отримання інформації на кшталт: графік роботи установи, її консульський округ, перелік консульських дій, необхідні для них документи від заявника, терміни й тарифи;
* надсилати звернення електронною поштою в разі потреби надання важливої, на вашу думку, інформації для консульської посадової особи;
* практикувати звернення телефоном переважно за необхідності отримання від консула інструкцій у нетипових/скрутних ситуацях.
Вашими думками щодо консульської складової діяльності МЗС, роботи консульських працівників центрального апарату, закордонних дипломатичних установ України ви можете поділитися, надіславши інформацію на електронну адресу:
* contactconsul@mfa.gov.ua — Департамент консульської служби МЗС України.
Щодо оскарження дій консульських посадових осіб, які, на вашу думку, містять прояви корупції, прохання звертатися до Сектору з питань запобігання та виявлення корупції МЗС України:
* spk@mfa.gov.ua, +38 044 238 15 87 — Сектор із питань запобігання та виявлення корупції МЗС України.
Принагідно повідомляємо, що розгляд і опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України, згідно зі Законом України «Про звернення громадян» № 393 від 02.10.1996 р. Громадяни мають право звертатися як у письмовій формі, так і усно, зокрема, під час особистого прийому громадян працівниками закордонних дипломатичних установ.
Законом встановлено вимоги (стаття 5) до звернення громадян, яке обов’язково має містити інформацію про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання). Письмове звернення підписується заявником зі зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше, як через десять днів від дня його надходження. Згідно з положеннями Закону (стаття 20), термін розгляду звернень громадян становить один місяць від часу їх надходження, а за необхідності здійснення додаткового вивчення цей термін розгляду може бути продовжено до 45 днів.
Центральний апарат МЗС і закордонні дипломатичні представництва й надалі докладатимуть усіх зусиль із метою виконання завдання, поставленого керівництвом МЗС і української держави, — безумовного й максимального використання всіх повноважень і передбачених законодавством механізмів для ефективного захисту прав і законних інтересів громадян України за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply