Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Сад світового українства росте і плодоносить!

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

Сад світового українства росте і плодоносить!

Евген Чолій — у центрі

У рамках Днів української діаспори у Музеї народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченківський гай), відбулася акція «Українці разом — майбутнє за нами». Єдиний у світі Сад світового українства було закладено 13 квітня 2010 року з нагоди проведення ІІІ Міжнародного конґресу як символ духовного єднання українців у різних кутках світу.
«Коріння цього саду плодових дерев, які ростуть на рідній українській землі, — символ духовного вкорінення кожного українця, що живе за межами Батьківщини, — розповіла Ірина Ключковська, директор МІОК. — Адже Україна є там, де живуть українці та бережуть свою ідентичність. Тож кожен українець може прийти у цей сад і поєднатися духовно зі своїми побратимами. Дерево укоренилося, розвинулося, вже є невелика крона і перші плоди — і це для нас також дуже символічно, бо врожаї Світового конґресу українців, української діаспори надзвичайно багаті. Духовний вимір тих врожаїв є безмежним».
Символічно також, що молоденькі саджанці висаджували на місті старого саду, як продовження традицій і надії на майбутнє. Тут висаджено 40 плодових дерев, які за сім років гарно вкорінилися й уже плодоносять. Біля кожного деревця є табличка, яку державу воно символізує. Заклали цей сад духовного єднання студенти та молодь українського походження, котрі приїхали на історичну Батьківщину з Бразилії, Сербії, Росії, Казахстану та Лівану. Відтак кожен українець має на рідній землі символ процвітання та достатку.
Евген Чолій, президент СКУ, виступаючи перед шановної публікою, висловив побажання, щоб цей сад лише збільшувався, ріс і давав нові плоди. «Ми тут почуваємося, як у себе вдома. І в тому саду ще треба посадити ще 13 дерев, оскільки мережа конгресу поширюється і вже є 53 країни, де організації є членами Світового конґресу українців або співпрацюють з ними», — сказав він. Учасники конґресу пов’язали стрічку з кольорами прапора тієї країни, яку вони репрезентують.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply