Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 22, 2018

Російські спецслужби руйнують українську діаспору

Автор:

|

Грудень 14, 2017

|

Рубрика:

Російські спецслужби руйнують українську діаспору

Кремль — лігво аґресії та шпигунства

Російські спецслужби втручаються у діяльність української діаспори у Європі. Щодо методів, то вони використовують і ті, що застосовували проти українців на своїй території. Вигадують і нові. І кошти Москва на таку діяльність спрямовує дуже серйозні. Про це розповів Віктор Гіржов, секретар всеросійської громадської організації «Український конґрес Росії».
«Це на перший погляд здається, що у Європі українським діаспорам живеться безхмарно. Насправді все не так: українські згромадження відчувають потужний тиск російських спецслужб. Про це розповідають наші активісти, з котрими я часто зустрічаюся, — зазначив активіст. — От, наприклад, першими відчули на собі російські впливи українці Португалії. Там якісь аноніми створили ресурс «Українці в Португалії». Спочатку він був нейтральним: ішлося про допомогу міґрантам, перевезення речей, переказ коштів, консультації, допомогу у виробленні документів. А згодом почалося просування політичних нюансів. І суть їхня — антиукраїнська. Модератори нав’язували дискусію, що португальцям нецікава наша війна й наші проблеми з Росією, що вони хочуть знати більше лише про нашу культур і духовність. Тобто модератори тонко «розмивали» проблеми російської аґресії. А згодом взялися за формування толерантного ставлення до росіян і всього російського».
Ще одна технологія Кремля та «руського міра» — створення так званих «Координаційних рад співвітчизників». Ці «координаційні ради», проекти Кремля та спецслужб, з’являються у всіх країнах, де функціонують потужні українські громади.
«І оця, так звана рада поширює інформацію про те, що у Португалії нараховується 50 тис. російськомовних. Тобто всіх українців автоматично роблять потенційними носіями «руського міра», — додав п. Гіржов. — В Іспанії створили таку «раду» і до роботи залучають українців. Ці «ради» влаштовують виставки «Донбас — гірка правда», виставляють українців як братовбивць, спекулюють на світлинах дітей. Також у Мадриді проводять на «День Побєди» марші з георгіївськими стрічками тощо. Так що спецслужби працюють».
Подібне діється в Норвегії, Німеччині, країнах Балтії й Італії. Щоправда в останній, де працюють здебільшого українці зі західних реґіонів України, російські впливи не такі значні. Але вони є. Існують групи прихильників Путіна та «руського міра», які нагадують про себе ходою «безсмертного полку» чи мітинґами «проти київської хунти». Але такі акції нечисельні та розраховані переважно на італійців. Центром пропаганди «руського міра» є парафії московського патріархату, куди ходять православні, в основному з Центральної та Східної України.
Такі речі набули гострих форм від початку війни: саме тоді Росія почала «розкладати» українську діаспору за кордоном. Робить це, щоб знівелювати її впливи та зменшити рівень допомоги.

До слова
Українські організації в Росії не відчувають навіть мінімальної підтримки української влади. Про це розповів Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень OPAD, сам — уродженець Кубані. «Наша влада начхала на своїх побратимів в РФ, — зазначив він. — Ніхто не хотів допомогти навіть видавати якісь газети українські чи просто організовувати обмін для школярів. Єдине що було, то у 1990-ті українські діячі пробували їздити на культурний обмін. Але про це усі скоро забули».

About Author

Meest-Online

  • Уважаемый автор публикации, хотелось бы немного уточнить информацию. Т.н. Координационные советы создаются, а вернее были созданы в 2006-2008 годах во многих странах независимо от наличия/отсутствия там украинских организаций. Это действительно, курируемые российским посольством организации, в которых много и украинцев. Некоторые скрывают свои связи с этими припосольскими организациями, представляются патриотами, но ведут линию рос.посольства.

    Так же, совершенно верно подмечема роль церкви. Например, в роттердамской церкви московского патриархата “матушка” представляется украинской патриоткой. О том, что она по совместительству и “матушка” православной церкви московского патриархата мало кто знает, а сама она это не афиширует.

    И подобных примеров “украинских патриотов” очень много.

    Что касается “уменьшения уровня влияния”, то в Нидерландах (о других странах говорить не буду, т.к. живу в Нидерландах) его как не было, так и нет. В оснвном потому, что тут стали “патриотами” вдруг и в большинстве те, кто живет тут без году неделю, не знают голландских реалий, а иногда не владеют и языком, но активно борются за должность “главный патриот”. О каком влиянии может идти речь?

Loading...