Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 27, 2020

Річні наради Світової федерації українських жіночих організацій

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Річні наради Світової федерації українських жіночих організацій
Людмила Порохняк-Гановська

Людмила Порохняк-Гановська

У Києві відбулися Річні наради Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО). Було надзвичайно зворушливо та цікаво бути в столиці нашої Батьківщини, що відсвяткувала 25-ліття своєї незалежності Однак, прикро усвідомлювати, що це свято затьмарене військовими діями на Сході України, спричиненими військовою аґресією з боку Російської Федерації (РФ).
Висловлюємо сердечну подяку Людмилі Порохняк-Гановській, голові Національної ради жінок України. Д-р Порохняк залагоджувала різні необхідні справи відносно організування річних нарад, ще перед нашим приїздом до Києва, та водночас допомагала в різних аспектах нашого прибуття та перебування в Києві. Ми дуже вдячні за її прихильне та життєрадісне ставлення. Як вияв вдячності за успішну та приємну співпрацю у підготовці Річних нарад СФУЖО, її голова Орися Сушко нагородила Людмилу Порохняк-Гановську ювілейною медаллю Княгині Ольги.
Наради відбулися в приміщені «Козацького готелю», в якому також продивали більшість учасників. Атмосфера під час нарад і на наших заходах була професійна й одночасно доброзичлива. Учасники нарад, котрі раніше брали участь у річних нарадах, були раді побачити вже знайомих представників крайових організацій і водночас привітати тих, котрі в перше були присутніми на наших річних нарадах.
Офіційно було зареєстровано 18 делегатів і дев’ятьох гостей. Також прибули запрошені гості та представники жіночих організацій України. Загалом разом на наші сесії учащало близько 50 осіб.
Офіційне відкриття розпочалося національним славнем «Ще не вмерла Україна» та молитвою «Отче Наш». З вітальним словом виступили: Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою національного університету «Львівська політехніка»; Ірина Суслова, народний депутат Верховної Ради України (ВРУ) та голова підкомітету Гендерної рівності прав людини; Людмила Порохняк-Гановська, голова Національної ради жінок України (НРЖУ), доктор медичних наук і професор; Евген Чолій, президент Світового конґресу українців. Усі доповідачі висловили СФУЖО свої визнання за діяльну та віддану працю та завершили свої виступи побажаннями подальших плідних успіхів.
Офіційна частина нарад пройшла по-діловому — прийняттям звітів та оцінкою контрольної комісії за успішну діяльність. У своєму звіті, Орися Сушко визначила важливі моменти праці звітного періоду від вересня 2015-го до липня 2016 року. Це містить інформацію про членство СФУЖО, яке в звітному періоді нараховує 30 крайових організацій в 20-ї країнах світу на чотирьох континентах. З великою приємністю під час цих нарад було офіційно прийнято ще одну крайову організацію — Об’єднання українок Люксембургу. Тож тепер до СФУЖО входить уже 31 крайова організація в 21-й країні світу. Також маємо заяву на членство в СФУЖО від ще одної крайової організації, яку ми будемо раді вітати після офіційних перемовин.
У звіті голови було обширно подано деталі про пророблену працю СФУЖО в минулому році — листування з урядом України та керівництвами інших держав, заклики та контакти з членами СФУЖО, різноманітні відвідини тощо. Також було згадано про колосальну працю, яку члени СФУЖО виконують зараз для допомоги Україні. Детально було викладено, що з моменту Майдану складові організації по всьому світі надавали і продовжують надавати колосальну підтримку в різних напрямках нашим братам і сестрам в Україні. Згадали також про інтенсивне старання щодо звільнення Надії Савченко.
До офіційної частини нарад входили звіти кожної організації. З великим зворушенням присутні прослухали презентації та відеозвіти про велику многогранну працю, яка ведеться в країнах у різних сферах діяльності, а зокрема: надання різноманітної допомоги Україні у формі фінансової та гуманітарної допомоги, підтримка війська, допомога родинам, жінкам і дітям загиблих вояків тощо.
Марта Кічоровська-Кебало, голова Недержавної комісії СФУЖО при Організації Об’єднаних Націй (ООН) і головний представник до ООН/ЕКОСОР звітувала за проведену роботу представницької групи у Нью-Йорку. «У звітний період представники СФУЖО при ООН брали участь у не менше як 24 заходах (присутністю, активною співучастю, в т. ч. підготовка оголошень і реклам), організували не менше семи самостійних заходів: СФУЖО — співспонсор та організатор панелі «Шукати миру — це іти мирним шляхом», звіт про жіночий діалог у Раді безпеки (РБ) ООН, резолюції № 1325; організували панель разом із ООН/ДПІ під знаком «Мистецтво як знаряддя для запобігання Конфлікту та для примирення»; виголосили презентацію на Консультативний день для неурядових організацій (НУО) перед початком КСЖ60 — про проекти для миру і поміч переселенцям (резолюція РБ №1325), які виконують НУО та Національна рада жінок України; організували КСЖ60 «Сайд Евент» при співпраці з Постійним представництвом України в ООН про потреби жінок-переселенців в Україні та виклик часу до осягнення цілей сталого розвитку.
СФУЖО організувала зустріч у формі круглого стола, запросивши представників донорських організацій, котрі працюють в Україні до діалогу та співпраці з неурядовими українськими організаціями діаспори й України Зустріч відбулася в приміщені Постійного представництва України в ООН. Дві презентації книжки New Imaginaries Маріянни Рубчак відбулися 22 листопада 2015-го в Українському музеї і 23 квітня 2106 року — в Науковому товаристві ім. Тараса Шевченка в Нью-Йорку».
Наші старання в ООН в Нью-Йорку та Женеві (Швейцарія) проходять постійно під знаком «Жінки, мир і безпека». СФУЖО з початку воєнного конфлікту 2014-го звертала увагу на наслідки війни проти України та заступається за жінок в Україні, котрі в таких умовах є особливо вразливим сектором населення.
Олександра Куновська-Монду звітувала про свою роботу при представництві ООН у Женеві. «Вже другий рік поспіль я маю честь представляти СФУЖО при ООН у Женеві. Основною моєю метою впродовж звітного року було поширити взаємини з різними представниками в ООН у Женеві й утвердити позиції СФУЖО серед численних жіночих організацій, які є активними головним чином на теренах Швейцарської Конфедерації. Моя праця була в основному сфокусована на представленні СФУЖО у Комітеті про статус жінки у Женеві підчас проведення 30-32 сесій Ради з прав людини, участі у заходах і засіданнях різних міжнародних та українських НУО. Надзвичайно важливим було інформувати міжнародну спільноту про ситуацію на Сході України та в Криму, і невтомно чувати над захистом українських жіночих прав у час війни».
На додачу до офіційної частини нарад відбулися також цікаві доповіді, круглий стіл і дискусія про майбутню працю СФУЖО. Д-р Ключковська виголосила надзвичайно цікаву й інформативну доповідь на тему «Роль жінки в сучасній Україні», яка яскраво показала теперішню ситуацію, яка зараз стоїть перед нами, і на яку нам потрібно відповідно та вчасно реагувати.
Д-р Порохняк-Гановська подала детальну інформацію про многогранну діяльну працю НРЖУ, а також долучила до участі декотрих членів організацій НРЖ, які коротко повідомили учасників про їхню діяльність.
Ореслава Хомик, голова Союзу українок України, повідомила присутніх про працю СУУ, а зокрема про інтенсивну діяльність різного роду допомоги війську та родинам потерпілих на Сході України.
Наступного дня ми прослухали надзвичайну цікаву доповідь Тамари Мельник на тему «Історичний контекст впровадження гендерної політики в Україні — факти та шляхи вдосконалення». Д-р Мельник — довголітня провідна особа й активіст у справах гендерної рівності жінок України й автор численних статей і книжок на цю тему.
Після виступу Тамари Мельник відбулась панель на тему «Рівні можливості в процесах творення культури миру». Д-ра Кебало представила модератора Еллу Ламах, голову НУО «Центр демократичного розвитку», котра і підготувала цю панель.
На чолі панелі виступила Наталія Федорович, директор Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України, котра пояснила значeння для України резолюції РБ ООН № 1325 (2000) «Жінки, мир і безпека» та інших резолюцій РБ ООН із цієї проблематики.
Після цього виступили: Катерина Левченко, директор організації «Ла Страда»; лікар Галина Майструк, голова правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї; Валентина Бондаровська, директор НУО «Розрада». Вони розповіли слухачам, якими саме способами їхні організації втілюють дух резолюції № 1325 згідно з Національним планом України для імплементації резолюції № 1325, який ВРУ прийняла 25 лютого ц. р.
Також короткими виступами доповнили картину дій щодо резолюції № 1325 представниці нових жіночих організацій. Відбулася дискусія, яка була зосереджена над способами, як може СФУЖО підтримати жінок як учасниць мирного процесу для зміцнення суверенності України.
На завершення офіційної програми голова СФУЖО провела дискусію під назвою «Аналіз актуальних справ», в якій учасники нарад брали участь в окремих дискусійних групах на теми, визначені учасниками як важливі для подальшої успішної діяльності СФУЖО:
1. Загальна освіта (що містило також запевнення про розповсюдження правдивої інформації стосовно України.
2. Інформаційні технології та комунікації.
3. Членські внески — розбудова членства СФУЖО.
4. Культура миру — питання імміґрації.
Д-р Порохняк зробила всім присутнім надзвичайну зворушливу несподіванку, вшанувавши голову СФУЖО, голів організацій/членів СФУЖО, голову СУУ, представників ООН та Адміністратора СФУЖО орденом НРЖУ «Поступи миру та любові». Цей несподіваний жест був високо оцінений всіма присутніми та залишиться чудовим спомином із цьогорічних нарад.
Наради офіційно закрилися спільною молитвою та зворушливими висловами всіх учасників нарад. Делегати та гості наголошували на високопрофесійній та успішній атмосфері, яка тривала впродовж усіх трьох днів. Це надало всім наснаги до подальшої плідної та діяльної праці.
Після закінчення офіційної програми нарад учасники мали велику приємність відвідати унікальну художню виставку батального живопису Андрія Холоменюка «Військо Руси-України на захисті Батьківщини та Європи», яка була присвячена річниці Дня Захисника України на Свято Покрови Пресвятої Богородиці та Дню Українського козацтва. Виставка розташована в галереї «Екогінтокс» у Києві. Ми вдячні д-ру Порохняк-Гановській за нагоду побачити цю виняткову та чудову експозицію.
Тож в усіх присутніх залишилися чудові спомини, пов’язані з перебуванням у Києві, де була надзвичайна нагода поділитися своїми успіхами та враженнями, та повернутися в країни свого осідку з новою енергією та бажанням до подальшої плідної та діяльної праці.
Канцелярія СФУЖО

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply