Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Прихід св. Миколая до церкви в Гомбуші

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Прихід св. Миколая до церкви в Гомбуші

Cиднейська Св.-Покровська парафія УAПЦ вітала в себе 12 січня ц. р. цікавого гостя — святого Миколая. Парафіяльна рада, а зокрема Cестрицтво на чолі з пані Павлою Зелінською, готувалася дуже ретельно до його приходу. Відправив службу Божу о. Михайло Смолинець, прислуговував Андрійко Лило. Співав хор під орудою Лaриси Ковальчук. Отець Михайло запросив усіх присутніх на парафіяльний різдвяний обід до святочно прибраної зали, де пишалася ялинка, а на столі стояв дуже гарний малюнок-триптих на тему Різдва.

Отець Михайло привітав присутніх, у тому числі ветеранів релігійно-громадського життя. Зала була повною. Відтак, Володимир Войтович, голова Парафіяльної ради вів програмою імпрези. Після багатого на страви обіду очікували приходу св. Миколая, який, убраний у чудові ризи, увійшов до зали з гарно й цікаво вимальованими санчатами – на них виднів малюнок засніженого українського села й тризуб.
Св. Миколай приїхав, так ми догадувалися, аж із Греції, де є велика українська діаспора. Модерний наш Миколай. Зі санчат, де був схований магнітофон, линув спів щедрівки «Щедрик» у виконанні капели бандуристів із Детройта. Св. Миколай пригравав до мелодії ритм на трикутнику із дзвіночків.
Хлібом і сіллю на вишитому рушнику св. Миколай привітав настоятеля парафії о. Михайла й усіх присутніх! Після короткої привітальної промови українською мовою св. Миколай роздав подарунки дітям — тим, хто був чемний, хто не сварився, а також усім сестрицям, котрі багато працювали під час року в парафії, дириґентові хору, тим, хто гарно статті писав і цілий рік чудові світлини робив. Видно, що прислужник св. Миколая Андрійко переказав, що його хрещеній мамі, придалося би ще одне намисто. І св. Миколай подарував мені красиві сині ґердани.
Зробили ми багато фото з гостем. Св. Миколаєві подарували на дорогу пляшку вина, щоби загрівся в США та Канаді, куди поспішав до капели бандуристів і де дуже морозить та випало багато снігу. Попрощався з нами Миколай і поїхав далі. Ми просили його, щоби, коли повернеться в Україну, передав від нас привіт тим, хто на «Майдані» стоїть у обороні своїх прав.
Усі присутні в залі колядували разом із Ларисою Ковальчук, зі мною й Володимиром Войтовичем, котрий виготовив і надрукував гарні брошурки зі словами колядок і святочними фото. Прочитала я різні віншування, традиційні й новіші, які знайшла в Інтернеті. Присутні раділи, що ми, українці, – дотепний нарід, і в кожній ситуації вміємо пожартувати. Отак відбулося ще одне свято у Св.-Покровській парафії. Дай, Боже, дочекатися наступного року приходу св. Миколая за участю більшого числа дітей і громадян-парафіян молодшого покоління.

Мaрічкa Гaлaбурдa-Чигрин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply