Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Протести проти Путіна в усьому світі

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Протести проти Путіна в усьому світі

Проти російської аґресії виступили люди в Португалії. У столиці країни Лісабоні мітинґувальники трьома мовами сповіщали про окупацію України Росією. Усі гасла й заклики звучали португальською, англійською та французькими мовами. 

«Цього сонячного дня вийшовши в центр столиці зі жовто-блакитними стягами та плакатами проти російсько-путінської диктатури, вважаємо неприпустимим референдум, що проводився під дулами автоматів. Він є відкритим зазіханням на українські землі, населені корінними жителями: кримськими татарами, українцями, росіянами та представниками інших націй, котрі є громадянами України», — заявили в Спілці українців у Португалії.
«Окупація російськими військами несе загрозу Україні, дестабілізує територіальну ситуацію по всьому континенту, порушуючи всі міжнародні угоди», — упевнені в Спілці.
«Українці зараз борються не просто за свою територію, це — боротьба за людську гідність», — сказав під час мітинґу о. Йосафат Хайник (ЧСВВ), ректор Духовної семінарії у Брюховичах (Львів, Україна), що перебував із візитом у Португалії. Також молодь провела флеш-моб, у якому продемонструвала, як саме проходив у Криму так званий референдум.
Маніфестація проти російської окупації Криму 16 березня відбулася в Римі. На площі біля Пантеону зібралося кілька сотень українців із національною символікою та гаслами проти путінської аґресії в Україні. Про це повідомив Олесь Городецький, координатор римського Євромайдану. За його словами, багато російських туристів підходило до маніфестантів. Вони висловлювали свою солідарність, чіпляючи синьо-жовті стрічки на одяг. На знак підтримки України перед присутніми виступив італійський духовий оркестр із реґіону Тоскана. Українські мітинґувальники роздавали листівки з правдивою інформацією про події в Україні на площі перед найпопулярнішим серед туристів місцем — Пантеоном. Як відомо, українці Рима з перших днів Майдану проводять масові заходи на підтримку українського народу, щонайменше, двічі на тиждень.
Близько 10 тис. людей вийшло в Лондоні на протест проти вторгнення Росії в Україну. Колоною, що розтяглася на 2,5 км, окрім українців пройшли представники інших громад столиці Великої Британії. Демонстрація почалася від Marble Arch і пройшла через Bayswater до російського посольства на Kensington Palace Gardens, повідомили представники Євромайдану в Лондоні.
Демонстранти засудили путніську аґресію та зазіхання на територію України, а також закликали Велику Британію та Європейський Союз (ЄС) протидіяти російському вторгненню в Крим і застосувати жорсткі санкції проти режиму Путіна та лондонських олігархів, котрі його підтримують. Участь у протесті взяли українці з Лондона й інших міст Британії. До них долучилися й самі британці, а також американці, німці, італійці та французи.
Як і попередні протести українців, цей марш підтримали громадські організації та представники Венесуели, Сирії, Польщі, Білорусі, Грузії, Чечні, Литви, Латвії, Естонії й Росії. Єврейська та кримськотатарська спільноти також взяли участь у протесті.
Австралійські українці й інші етнічні спільноти засудили військове втручання Росії, ініційоване Володимиром Путіним в незалежну Україну, і звернулися до прем’єр-міністра Австралії з проханням і далі приєднуватися до міжнародного співтовариства в протиставленні незаконній і неспровокованій аґресії Путіна.
«Світ бачить незаконні дії тирана. Якщо Путіну зійде з рук те, що він зробив і робить в Україні, зокрема повне нехтування міжнародних угод, то надалі робитиме те, що бажає, і в іншому місці, що ставить під загрозу Австралію та її союзників», — наголосив Петро Шміґель, референт зі зовнішніх зв’язків Союзу українських організацій Австралії (СУОА).
Нестримне аґресивне вторгнення в Україну — безпрецедентна загроза для глобальної безпеки й стабільності, політичних і економічних інтересів Австралії та її головних союзників і торгових партнерів, таких як США, ЄС, Японія та Китайська Народна Республіка. Союзники Австралії публічно підтримують територіальний суверенітет України, засуджуючи військову аґресію Путіна, і працюють разом до міжнародного вирішення конфліктних проблем, зазначив речник СУОА.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply