Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Програми для недільних українських шкіл

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Програми для недільних українських шкіл

У Національному університеті (НУ) «Львівська політехніка» з ініціативи Комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради та Міжнародного інституту освіти, культури й зв’язків із діаспорою «Львівської політехніки» (МІОК) провели «круглий стіл» із питань створення навчальних матеріалів для учнів українських суботніх і недільних шкіл за кордоном, зокрема на європейському просторі.

Учасники дискусії обговорили питання створення програм для суботніх (недільних) шкіл, інтеграції курсу української мови в систему освіти країн проживання, підходу до викладання української мови (мова як рідна / як іноземна / як друга), а також можливості українських фахівців щодо сприяння у створенні навчально-методичного забезпечення для шкіл діаспори.
«Сподіваємося, що ми зможемо визначитися з пріоритетами. Адже працювати з усіма — означає не працювати ні з ким. За кордоном наші еміґранти створили систему української освіти, яка охопила освітні заклади різного типу: суботні школи, школи з етнонаціональним компонентом, білінґвальні тощо. Сподіваюся на те, що учасники «круглого столу» ухвалять правильні рішення щодо типу шкіл, із якими працюватимуть фахівці Львівщини, знайдуть консенсус і в питаннях створення спільних авторських колективів, допомоги в розробці навчальних програм і, що найважливіше, навчально-методичного забезпечення. Важливо зробити правильні кроки для отримання реального результату», — розповіла Ірина Ключковська, директор МІОК.
До дискусії було запрошено представників Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, а також експертів із Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою НУ «Львівська політехніка», Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Львівського національного університету імені І. Франка, Українського католицького університету, комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, комісії УГКЦ у справах міґрантів, представників українських навчальних закладів із-за кордону.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply