Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Програма співпраці зі закордонними українцями

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Програма співпраці зі закордонними українцями

У Львівській обласній раді (ЛОР) обговорювали проект реґіональної програми співпраці зі закордонними українцями, трудовими міґрантами та рееміґрантами на 2013-2015 рр. В обговоренні проекту програми взяли участь: Василь Камінський, депутат ЛОР і ініціатор розробки цієї програми; Павло Хобзей, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном ЛОР; Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного інверситету «Львівська політехніка» (МІОК), і керівники профільних відділів обласної ради.

Програму розроблено департаментом міжнародного співробітництва й туризму Львівської обласної державної адміністрації зі залученням департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей, департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді й департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю, а також МІОК і Комісією УГКЦ у справах міґрантів. Метою програми є задоволення національно-культурних, освітніх, мовних і інформаційних потреб українців, які проживають за межами України, захист прав та інтересів закордонних українців у державах їхнього постійного чи тимчасового проживання, збереження національно-культурної самобутності й етнічної ідентичності, забезпечення участі в процесах державотворення в Україні.
Як зазначив Валерій П’ятак, заступник голови ЛОР, облрада визначила перед виконавцями пріоритетні завдання: розробку та реалізацію дієвих заходів, зорієнтованих на підтримку трудових міґрантів і членів їхніх сімей, підтримку громадських ініціатив у сфері зовнішньої трудової міґрації та соціальної адаптації рееміґрантів у Львівській області. Під час обговорення проекту програми учасники засідання особливу увагу звертали на вирішення науково-освітніх і мовних проблем закордонних українців.
Як зазначив депутат Камінський, Міністерство освіти здійснює поступову русифікацію української діаспори через відкриття в українських школах російськомовних класів і скорочення українських учителів. «Одним із завдань цієї програми має бути збереження ідентичності українців діаспори, а це можливо забезпечити лише через освіту та культуру. Те, чого не роблять Міністерство освіти й Міністерство закордонних справ України, повинні зробити ми», — наголосив п. Камінський.
«Така програма є вкрай необхідна для бодай часткового вирішення проблем трудових міґрантів і членів їхніх сімей. Обласна рада обов’язково підтримає таку програму, але ці заходи ще потребують уточнення та корегування», — підсумував п. П’ятак.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply