Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Президент СКУ здійснив візит до Бразилії

Автор:

|

Жовтень 12, 2017

|

Рубрика:

Президент СКУ здійснив візит до Бразилії

Евген Чолій виступає на засіданні Комерційної асоціації Парани

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ) здійснив робочий візит до Куритиби (Бразилія). Виступаючи на конференції «СКУ в 50 років і далі: Південноамериканський вектор» за участі українців Арґентини, Бразилії та Параґваю, п. Чолій представив основні досягнення СКУ за 50 років та його візію на майбутнє.
Також президент СКУ виступив із головною доповіддю на тему СКУ на святковому бенкеті, яким місцева українська громада на чолі з Українсько-бразилійською центральною репрезентацією та представники українських організацій з Арґентини і Парагваю вшанували 50-літній ювілей СКУ.
Після цього Евген Чолій зустрівся з високопосадовцями штату Парана і наголосив на важливості підтримки України під час міжнародних форумів у питаннях захисту її територіальної цілісності, дотримання Російською Федерацією (РФ) мінських домовленостей та деокупації Криму. Він привернув увагу до необхідності консолідації світового співтовариства для поборювання гібридної війни Москви, яка є загрозою для миру та безпеки в світі. У цьому контексті президент СКУ відзначив потребу оборони людських прав і свобод на незаконно окупованих територіях Криму та Сходу України. Евген Чолій також поінформував про прогрес України в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції. Окремо закликав Бразилію визнати Голодомор ґеноцидом українського народу.
Ці ж питання Президент СКУ порушив під час свого виступу на Комерційної асоціації Парани, де були присутні консули, почесні консули та підприємці. Під час засідання п. Чолія нагородили грамотою асоціації.
Українське релігійне життя в Бразилії президент СКУ обговорив під час окремих зустрічей із архієпископом і митрополитом Архієпархії св. Івана Хрестителя в Куритибі Української греко-католицької церкви в Бразилії Володимиром Ковбичем та архієпископом Української православної єпархії Бразилії та Південної Америки Єремією Ференцем.
Перебуваючи в Куритибі, п. Чолій виступив перед українською громадою в Парафії Різдва Пресвятої Богородиці, а також поспілкувався з учнями й учителями українських суботніх шкіл ім. Лесі Українки та «Полтава». Водночас президент СКУ вшанував Тараса Шевченка та жертви Голодомору біля однойменних пам’ятників і відвідав Меморіал української імміґрації. Евгена Чолія в Куритибі супроводжував Віторіо Соротюк, голова Українсько-бразилійської центральної репрезентації.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply