Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Помер найвідоміший дослідник Голодомору

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Помер найвідоміший дослідник Голодомору

Роберт Конквест

У США у віці 98 років помер англо-американський історик Роберт Конквест, котрий вивчав злочини комуністичного режиму в СРСР. Він одним із перших ґрунтовно дослідив та описав Голодомор в Україні у своїй книзі The Harvest of Sorrow. Визначальною ж працею науковця називають The Great Terror, в якій д-р Конквест описав сталінські чистки 1937-1939 рр.
За підрахунками вченого за часів Сталіна загинуло близько 20 млн людей — в результаті голоду, через ув’язнення в таборах примусової праці, а також страчених. Ця кількість кілька разів перевищує кількість жертв нацистського Голокосту.
2005-го президент Джордж Буш-молодший відзначив досягнення історика Конквеста «Медаллю свободи» — найвищою цивільною нагородою у Сполучених Штатах. Згодом Роберт Конквест отримав нагороду і від України — орден Ярослава Мудрого п’ятого ступеня.
Книги д-ра Конквеста про український Голодомор побачила світ 1986 року. За словами автора, написати про замовчуваний Голодомор його спонукала допитливість, притаманна йому як історику. «Ця трагедія була забута багатьма. Багато людей її замовчували, поміж них були інтелектуали й академіки. Її тримали подалі від людського ока. Я — дуже допитливий, тому знайшов кілька страшних документів. Працювати над цією темою було одночасно моторошно та цікаво. Мені захотілося більше дізнатися про Голодомор. Гадаю, все, що я зробив, — це написав про Голодомор чітко й у повному обсязі. Так, щоб ніхто не міг серйозно заперечити його», — сказав Роберт Конквест в інтерв’ю «Голосу Америки» після отримання української нагороди 2006-го. До слова, в СРСР його праці були заборонені.
Роберт Конквест замолоду був завзятим більшовиком і 1937 року поїхав у Радянський Союз, щоб на власні очі побачити комуністичний експеримент. Але дізнавшись про справжні дії комуністичної влади, присвятив своє життя викриттю її жахів. Роберт Конквест народився 15 липня 1917-го, а помер 3 серпня 2015 року.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply