Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Перший літак — у Торонто!

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Перший літак —  у Торонто!

За океан літаки зі Львова найперше полетять у канадське місто Торонто. Керівництво львівського летовища вже провадить перемовини в цьому напрямку. Про це повідомив Роман Гонтарев, генеральний директор Міжнародного аеропорту Львів імені Данила Галицького.

«Традиційні напрямки з України — європейські. Їх кількість за останній час збільшилася. Також це польоти в Росію й інші близькі країни. Що ж до далеких маґістральних рейсів, то аеропорт отримав можливість приймати трансатлантичні. Наразі ми працюємо як з українськими перевізниками, так і з іноземними стосовно впровадження таких напрямків із нашого аеропорту. Найперше —це напрямок до Торонто. Ми знаємо, що там є дуже велика українська діаспора, тому приділяємо цьому неабияку увагу», — розповів п. Гонтарев.

Іноземні компанії мають певні умови для співпраці з летовищем. «Усі вимоги, які висуває до нашого аеропорту класичний перевізник, у нас виконані. Це — сучасна інфраструктура та не менш важливі заходи безпеки. Тепер львівський аеропорт обладнано всіма необхідними засобами авіаційної безпеки, — пояснює генеральний директор аеропорту Львів. — Інша річ, коли перевізник працює не за класичною моделлю, а має власні умови. Деякі з них вимагають спеціальні ставки та збори. А вирішення таких питань не належить до нашої компетенції. Ми працюємо разом з урядом, зокрема Міністерством інфраструктури, щоби нам було надано таку можливість реаґувати на запити перевізників щодо цього питання».

Роман Гонтарев визнає, що зараз львів’яни можуть сприймати летовище в польському місті Жешуві як свого конкурента. «Це тому, що там уже побудована зручна система для авіакомпаній. Аеропорт у Жешуві має деякі преференції, порівняно з нами. Там можуть надавати авіакомпаніям ставки й збори, яких ті вимагають. Також у Польщі існує система, що, коли новий перевіз­ник приходить в аеропорт, у перший рік його взагалі звільняють від деяких ставок та зборів. Зараз ми якраз і працюємо над такою моделлю», — розповів п. Гонтарев. За словами гендиректора, цьогоріч львівський аеропорт обслужив 700 тис. пасажирів. Торік їх кількість склала 300 тис. осіб. 2013-го летовище планує прийняти до 1 млн пасажирів.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply