Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 19, 2020

Переважна більшість заробітчан хотіли б повернутися додому

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Переважна більшість заробітчан хотіли б повернутися додому

Більшість заробітчан шукають сезонну або короткотермінову роботу. Лише 15 % готові залишитися за кордоном і розглядають пропозиції по довготерміновому працевлаштуванні. Про це свідчать дані дослідження Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування. «Більшість міґрантів повертається на Батьківщину вже через 6-12 місяців. Ті, хто працює за кордоном на постійній основі, готові повернутися відразу ж після того, як в Україні стабілізується соціальна й економічна ситуація. Держава має поміркувати над вирішенням проблемних питань, забезпечити підтримку міґрантів на ділі, а не на словах. Інакше заробітчани дедалі частіше будуть замислюватися про те, щоб залишити Україну назавжди. А ось цього допустити в жодному разі не можна», — вважає Василь Воскобійник, президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування.
Нагадаємо, що за результатами дослідження Міжнародної організації з міґрації, закордонні заощадження за 2014 рік українських трудових міґрантів становлять 4 млрд USD. Понад 60 % українців, котрі працюють за кордоном, хотіли б повернутися додому і вкласти свої гроші у розвиток рідної країни.
За даними групи «Рейтинґ», до цього часу 36 % опитаних заробітчан виїжджали на роботу у Польщу, по 5 % працювали у Чехії та Німеччині, 3 % — в Італії, решта — в інших країнах, переважно, Західної Європи. 29 % респондентів відмовились відповідати на це запитання. У Росії працювали близько чверті опитаних заробітчан, але тепер у Росію готові їхати лише 6 %, решта хотіли б працювати у Німеччині та Польщі, інших країнах Європейського Союзу.
Майже кожен другий заробітчанин займається або будівництвом, або ремонтом. Близько 23 % працюють на сільськогосподарських роботах, ще 10 % на роботах по дому, по 3 % мали досвід роботи в IT, догляді за дітьми та ресторанному бізнесі. Третина українських заробітчан працювали за кордоном офіційно, дві третини — ні. При цьому, кожен п’ятий стикався з фактами шахрайства при оформленні офіційних документів для працевлаштування за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply