Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

«Патріарх Йосиф Сліпий — богослов і Муж Церкви»

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

«Патріарх Йосиф Сліпий — богослов і Муж Церкви»

Від дня прибуття Патріарха Йосифа Сліпого до Рима після 18 років у радянських тюрмах і засланнях 9 лютого ц. р. виповнилося 50 років. Заходи на вшанування пам’яті цього Великого сповідника віри триватимуть упродовж 2013 року в усіх країнах поселення українців. Закономірно, що саме Рим став тим місцем, де офіційно розпочалося відзначення цієї важливої дати для Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Так, 9-10 лютого ц. р. зусиллями релігійного товариства «Свята Софія» (ТСС) у Римі, зокрема в Інституті св. Климента Папи Українського католицького університету (УКУ), у США, Великій Британії цю подію було відзначено науковою конференцією та поїздкою до місць, які є тісно пов’язані з першими днями перебування Блаженнійшого на волі. Серед них — монастир у містечку Ґроттаферрата, розташованому за 19 км на південний схід від Риму.
Наукова конференція, яка відбулася 9 лютого в конференц-залі при соборі Святої Софії в Римі, була приурочена до теми «Патріарх Йосиф Сліпий — богослов і Муж Церкви» й складалася з двох сесій. У вранішній сесії, модератором якої був о. д-р Іван Дацько, довголітній співпрацівник Блаженнійшого, із доповідями виступили: д-р Марія Горяча, яка на базі архівних матеріалів представила тему «Справа звільнення митрополита Йосифа Сліпого у 1963 році»; о. д-р Іван Дацько, котрий поділився особистими спогадами про «Перші кроки Патріарха Йосифа на волі»;о. д-р Іван Музичка, що розповів про свої зустрічі з Патріархом Йосифом у доповіді «Мої перші зустрічі з Блаженнійшим Йосифом».
У межах післяобідньої сесії, модератором якої була д-р Марія Горяча, доповіді виголосили: ієромонах Полікарп Марцелюк (ЧСВВ) на тему «Слуга Божий Кир Йосиф у Римі — перші кроки після звільнення. Компаративний аналіз на основі неопублікованих джерел архіву оо. василіан»; с. Ігнатія Гаврилик (ЧСВВ) на тему «Патріарх Йосиф і Сестри василіанки»; д-р Ірина Іванкович, яка висвітлила тему «Товариство «Свята Софія» в США у світлі «Заповіту Патріарха Йосифа». Під час дискусій доповідачі мали змогу відповісти на низку запитань, які цікавили слухачів. По завершенні всіх заходів, присвячених зазначеному ювілею, буде видано збірник доповідей.
У рамках конференції слухачі мали нагоду ознайомитися з виставкою «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб», присвяченою 20-літтю виходу УГКЦ із підпілля. Ця експозиція базується на матеріалах, які протягом двох десятиліть збирав Інститут історії церкви УКУ: споминах очевидців і активних учасників підпілля, фотографіях. Виставка охоплює хронологічно часовий відтинок від 1939-го до 1991 рік і поділяється на три періоди: насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію УГКЦ 1989 року.
Виставка складається з 20 тематичних банерів, які розповідають про численні життєві історії представників греко-католицького кліру, чернецтва та мирянства. У кожній із них відображена неповторна людська доля, а всі разом вони складають свідчення глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві та народові. Виставка триватиме до кінця березня 2013 року.
10 лютого в межах святкування преосвященний Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор в Італії, відслужив Архієрейську Божественну літургію в соборі Святої Софії в Римі. У своїй проповіді він наголосив на геройському прикладі Патріарха Йосифа, який повинен надихати нас бути вірними синами та доньками своєї Церкви й народу. Опісля учасники конференції відбули прощу до колишнього монастиря оо. Студитів на Студіоні, що його придбав Патріарх Йосиф, а також до монастиря в Ґроттаферрата, де Блаженнійший провів перші тижні свого перебування у вільному світі.
У Філадельфії 50-ліття виходу на волю Патріарха Йосифа відзначатимуть конкурсом декламації «Через терни до зірок», який відбудеться 2 березня 2013 року в Нашій українській рідній школі. Конкурс пройде під патронатом Центру студій спадщини Патріарха Йосифа, що діє під егідою Товариства «Свята Софія» в США, й Української федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч».
Прес-служба ТСС

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply