Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Новий фільм про жінок-переселенок

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Новий фільм про жінок-переселенок

Львів’янам і мешканцям області репрезентуватимуть фільм про жінок-переселенок, який було знято минулого літа в межах проекту «Красне-Вузлова — станція переселень». Показ стрічки відбудеться у Львові 25 березня, у Буську — 24 березня, повідомила письменниця Лілія Мусіхіна. На зустрічах буде представлено фільм, побудований на спогадах переселених жінок.

Картина містить фрагменти кількадесятигодинних аудіовізуальних матеріалів, зібраних міжнародною групою жінок із Польщі, Німеччини й України в містечках Красному та Буську західної України. Там із 2 по 15 липня 2012 року українсько-польсько-німецька дослідницької група вивчала післявоєнну історію примусового переселення. Це було продовженням більш раннього проекту – «Пам’ять і забування» (2010), під час якого учасниці зустріли велику групу колишніх жителів околиць Красного та Буська, які були депортовані до Сибіру після війни й переїхали до західної Польщі — колишнього німецького села Югова в Нижній Сілезії.
Учасниці проекту хотіли відвідати місця, де жили раніше респондентки, і з’ясувати, що зберігає пам’ять сучасних мешканок Буська й Красного про ці події. Основний засіб, використаний й проекті, – це метод усної історії. Протягом двох тижнів було проведено відеоінтерв’ю із жінками похилого віку. Дослідницька група намагалася з’ясувати, що пам’ятають про ті часи люди, що живуть там від народження, і ті, хто опинився там унаслідок переселення, і як українці жили в цьому районі за радянської влади.
Організаторами проекту є неурядові організації трьох країн: Фундація «Добра Воля» в співпраці з «Жіночою фундацією» (Краків, Польща), Міжнародна школа рівних можливостей (Київ, Україна), а також Jugendwerk AWO-дер-Вюртемберг (Штутгарт, Німеччина) у партнерстві з MONAliesA еВ (Лейпциґ, Німеччина). Проект фінансується в межах програми Geschichtswerkstatt Європі за посередництва фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...