Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Незабаром українська діаспора може стати ще чисельнішою

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Незабаром українська діаспора може стати ще чисельнішою

Заробітчани

Через кризу на ринку праці України істотно зросла кількість охочих не просто знайти роботу, а знайти її в іншій країні. За даними дослідження HeadHunter, працевлаштуватися за кордоном хотіли б 80 % працівників середньої та вищої ланки. Причому майже половина з них (41 %) як причину називала напружену політичну ситуацію, бажання забезпечити своїм дітям стабільне майбутнє, а також низькі зарплати в Україні. Цього року, найшвидше, відплив фахівців із України триватиме.

В українських представництвах іноземних корпорацій кількість внутрішніх вакансій в інших країнах переглядає кожен другий фахівець із України. Згодні на все — стажування, підвищення кваліфікації, роботу на безперспективних напрямах. Що завгодно, аби тільки виїхати. 2014-го в 36 % компаній були співробітники, котрі переїхали працювати за кордон, і третина з них зазначала, що переїзд пов’язаний із економічною ситуацією в Україні.
Міжнародні компанії, особливо із зарплатами у валюті, самі активно пропонують співробітникам можливості переїзду в інші офіси за кордоном, у т. ч. з метою тимчасової економії коштів. Тільки за 2014 рік відсоток фахівців із досвідом роботи, котрі планували виїхати за кордон із метою працевлаштування вже наступного року, зріс більш ніж удвічі — з 7 до 16 %. Станом на 1 лютого ц. р., кількість постійного населення України складала 42,7 млн осіб – на 150 тис. менше, ніж у лютому 2014-го.
Для порівняння, 2013 року аналогічний показник знизився на 133 тис., а 2012-го — на 83 тис. осіб. Дуже негативна тенденція, причому жахлива. За три квартали минулого року в Україну надійшло понад 5 млрд USD від трудових міґрантів. Левова частка переказів і далі приходить із Російської Федерації (РФ) — 36 % від загального обсягу. За нею йдуть США (9 %), Німеччина (5 %) і Греція (4,6 %).
А наприклад, у Польщі громадяни України, за підсумками І кварталу, посіли перше місце за кількістю заявок про надання притулку, вперше випередивши попередніх лідерів — громадян РФ чеченської національності. Про це свідчать дані польської адміністрації у справах іноземців (UDSC).
За три перших місяці цього року про притулок у Польщі попросили 759 українців, тобто у чотири рази більше, ніж у І кварталі торік. Загалом UDSC за цей же період отримала 1 089 заявок про притулок від усіх іноземців. Цьогоріч дозвіл на перебування у Польщі в межах процедур про надання притулку отримало двоє громадян України, тоді як за весь минулий рік — 17 із близько 2,3 тис. осіб, котрі подали такі заявки.
На кінець І кварталу UDSC розглядала ще близько тисячі справ громадян України, котрі подали заявки про надання їм притулку в Польщі, і 2,1 тис. українців отримувало соціальну допомогу від польської держави.
Минулоріч Польща зафіксувала рекордну за всю сучасну історію кількість заявок про надання притулку від громадян України, котрі подали у 50 разів більше таких прохань, ніж 2013-го, й у 3,5 разу більше, ніж за десять попередніх років.
Польська UDSC закликала громадян України використовувати традиційні шляхи легалізації свого перебування у Польщі через роботу, а не просити про притулок, через низький відсоток позитивних рішень у таких справах.
Єва Пєхота, прес-секретар відомства, розповіла, що притулок можуть отримати лише ті іноземці, життю та здоров’ю яких справді загрожує небезпека в рідній країні. В Україні, натомість, жителі реґіонів, де ведуться бойові дії, і Криму можуть виїхати до інших областей країни, де, за оцінкою USDC, їм гарантують безпечні умови для життя.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply