Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Насилля не зупинити!

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Насилля не зупинити!

Кількість загиблих під час сирійського конфлікту сягнула безпрецедентного рівня, а ризик громадянської війни стає все реальнішим, заявив Андреас Маврояніс, представник країни-голови Європейського Союзу (ЄС) і заступник міністра з європейських справ Кіпру.

«Порушення прав людини тривають, прискорена мілітаризація цього конфлікту має серйозні наслідки не лише для сирійського народу, а й для реґіону загалом», — сказав п. Маврояніс, виступаючи в Страсбурзі в дебатах про ситуацію в Сирії на пленарному засіданні Європарламенту від імені Кетрін Ештон, голови європейської дипломатії.

Посадовець зазначив, що ЄС активізує свої зусилля в пошуках шляхів припинення протистояння й мирного вирішення кризи. За його словами, цей тиждень — напружений у тому, що стосується дій міжнародного співтовариства у відповідь на сирійський конфлікт.

Кіпрський заступник міністра наголосив на необхідності більшої міжнародної згуртованості та посилення дипломатичних зусиль. «Ми потребуємо заклику до дії з боку Ради Безпеки ООН. Ми потребуємо сприяння Росії й Китаю», — зазначив Андреас Маврояніс.

Він нагадав про першу зустріч «групи дій» з уреґулювання конфлікту в Сирії 30 червня ц. р., скликаній у Женеві Кофі Аннаном, на якій було досягнуто домовленості про основні принципи й напрямки спільної роботи. Пан Маврояніс позитивно відгукнувся про цю зустріч і відзначив, що група висловила цілковиту підтримку п. Аннану та його плану. Це відкриває шлях для його місії, хоча це — і непросте завдання, й усі повинні колективно ґарантувати її втілення, пояснив кіпрський дипломат.

Чиновник висловив надію, що учасники майбутньої зустрічі «друзів Сирії», на яку вирушить і п. Ештон, погодяться з результатами наради в Женеві. На цьому етапі, на його думку, головним напрямком є мирний перехідний період і вжиття заходів щодо опозиції. Своєю чергою, опозиція має бути «об’єднаною й ефективною». Андреас Маврояніс також зауважив, що триватиме обговорення можливості залучення Міжнародного кримінального суду до подолання наслідків конфлікту в Сирії.

Європейські депутати, що виступили в дебатах, дали позитивний відгук про підсумок наради «групи дій» у Женеві, сприйнявши цю зустріч як необхідний крок у вирішенні конфлікту. Насильство в Сирії не припиниться доти, доки Рада Безпеки ООН не схвалить резолюції, яка містить застосування до Дамаска сьомої глави Статуту ООН. Таку заяву зробив Набіль аль-Арабі, генеральний секретар Ліги арабських держав (ЛАД). Відомо, що ця глава статуту передбачає, зокрема, застосування сили при загрозі міжнародній спільноті.

Набіль аль-Арабі додав, що було б неправильно вважати, що зараз у Сирії йде громадянська війна: «Незважаючи на тривалі збройні сутички, я не казав би про те, що вони переростають у громадянську війну».

Що ж до розбіжностей, які виникли між окремими сирійськими угрупованнями, то генеральний секретар Ліги арабських держав уважає, що їх спровокували «вимоги окремих національних організацій, у тому числі курдських». У зв’язку із цим п. аль-Арабі підкреслив «необхідність єдності сирійського народу та неприпустимість його розділення за національною ознакою».

Натомість у Пекіні не вважають за потрібну участь у конференції «друзів Сирії» в Парижі, заявив Лю Веймінь, офіційний представник Міністерства закордонних справ (МЗС) Китайської Народної Республіки (КНР). «Щодо конференції «друзів Сирії» позиція КНР не змінилася. Я не маю у своєму розпорядженні інформації про те, що китайська сторона буде присутньою на цій зустрічі», — сказав він.

За словами чиновника, «китайська сторона вважає, що на цьому етапі актуально якнайскоріше втілити в життя відповідні пропозиції, зафіксовані в комюніке зустрічі «групи дій».

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply