Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Нащадки жертв Голодомору зберуться разом

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Нащадки жертв Голодомору зберуться разом

До 80-ї річниці пам’яті жертв Голодомору діаспора проведе акцію «Подорож пам’яті та торжества». Проект передбачає встановлення зв’язків із нащадками жертв Голодомору, що мешкають у країнах проживання української діаспори, і їхню подорож до України, яка стане центром міжнародного відзначення 80-ліття Голодомору. Про це йдеться в повідомленні Світового конгресу українців (СКУ).

Під час цієї мандрівки учасники акції зустрінуться зі свідками та нащадками очевидців і жертв Голодомору різних областей України й запишуть їхні розповіді, якими потім поділяться з українцями діаспори та поповнять архів СКУ й Українсько-канадського дослідно-документаційного центру.
Також передбачено збір колосків для виготовлення символічних снопів пам’яті, які перебуватимуть у центрі уваги під час урочистого вшанування жертв Голодомору в серпні ц. р. у Львові. У рамках X Світового конґресу українців представники проекту передадуть снопи пам’яті українцям діаспори, а також під час заключного міжнародного відзначення 80-ї річниці Голодомору в Києві 23 листопада.
«Закликаємо всю українську діаспору ще раз глибоко осмислити ці трагічні події та протягом року провести низку заходів, спрямованих на гідне вшанування пам’яті жертв Голодомору, збереження національної пам’яті українського народу та міжнародне визнання Голодомору Ґеноцидом», — сказав Евген Чолій, голова СКУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply