Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

«Молимося за всіх, хто загинули захищаючи Україну»

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

«Молимося за всіх, хто загинули захищаючи Україну»

Евген Чолій — у центрі

Представники світового українства вшанували пам’ять героїв, котрі полягли у війні на сході України. В акції «Шана героям» взяли участь: Евген Чолій; Стефан Романів, генеральний секретар СКУ; Ярослава Хортяні, голова Європейського конґресу українців; представники влади Львівської області та міста, а також львів’яни та родини бійців.
На Личаківському цвинтарі на полі почесних поховань відбувся чин панахиди за полеглими. «Два роки тому відійшов у вічність мій батько, тому я розумію біль втрати близької людини, — сказав президент СКУ. — Але мені важко уявити те, як батько чи матір хоронять свого сина, а дружина — чоловіка. Такий біль, мабуть, для більшості є незрозумілим, але він, мабуть, надзвичайно страшний. Важко знайти слова, щоб хоч трошки полегшити біль родин загиблих. Можу лише сказати від імені Світового конґресу українців і 20-мільйонної української діаспори, що ми глибоко вам співчуваємо. Щодня і щонеділі в усіх українських парафіях, у всіх церквах відправляються Служби Божі, під час кожної з яких є спеціальна молитва за всіх, хто загинули захищаючи територіальну цілісність України. Я свято переконаний, що всі ті, хто загинули захищаючи правду, зараз уже в значно кращому місці».
Евген Чолій наголосив, що, попри поважний ювілей світове українство не святкує, а лише відзначає цю 50-річну дату. «Я каже «відзначаємо», а не «святкуємо», бо нам не до свята. Коли бачимо те, скільки людей потерпіли, які отримуємо новини, що кожного дня є нові жертви, то відзначаємо цю річницю у такий спосіб, що проводимо ряд конференцій і вирішуємо, як українська діаспора може найефективніше допомогти українському народу у цей час кризи; як можемо допомогти побороти російську гібридну війну проти нашого народу. Хочу сказати, що ми вже маємо певні успіхи у цьому, адже під час параду 24 серпня на Хрещатику поруч із ЗСУ, були й Збройні сили США, Великої Британії, Канади та ряду європейських країн. Це — ще один крок і надзвичайно важливий сигнал, що світове співтовариство розуміє, що правда на боці України. Хочу вас запевнити, що ми робитимемо все можливе, щоб переконувати владні структури країн нашого проживання, щоб ЗС були не лише під час параду, але щоб вони реально допомогли Україні якнайшвидше захистити свої кордони і вигнати всі ворожі сили зі сходу України, а відтак із Криму. Ми допоможемо, щоб Україна змогла розквітати як незалежна, реформована, європейська і українська держава», — зазначив президент СКУ.
Представники української діаспори, керівництво області, громадськість вшанували пам’ять Тараса Шевченка, поклали квіти до пам’ятника Кобзареві у центрі міста, спільно з Галицьким академічним хором присутні виконали пісні на вірші Тараса Шевченка — «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої». Евгену Чолію символічно вручили коровай миру та національної єдності.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply