Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Мексиканці — проти нового президента

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Мексиканці — проти нового президента

Десятки тисяч громадян Мексики вийшли 7 липня на вулиці столиці Мехіко, протестуючи проти результатів президентських виборів, на яких переміг Енріке Пенья Ньєто. Мітинґувальники, значна частина з яких не представляє жодної партії, заявляють, що голосування було нечесним. Вони звинувачують Інституційно-революційну партію п. Ньєто в підкупі виборців. Дехто з протестувальників тримає плакати з гаслом «Ні черговому шахрайству».

Енріке Пенья Ньєто, чия перемога підтвердилася після перерахунку майже половини голосів, відкидає ці звинувачення. Кандидат, який посів на президентських перегонах друге місце — Андре Мануель Лопез Обрадор, — заявив, що оскаржуватиме результати голосування. Він пообіцяв довести, що голоси, які забезпечили центристу Ньєто перемогу на виборах 1 липня, було отримано незаконним чином.

Шість років тому Лопез Обрадор уже очолював масові протести, які тривали в Мехіко кілька тижнів: він виступав проти результатів виборів, на яких програв із дуже незначним відривом.

6 липня було офіційно підтверджено перемогу Енріке Пеньї Ньєто, який отримав 38,21 % голосів, тоді як його основний суперник набрав 31,59 %. Жозефіна Васкес Мота, кандидат від правої партії «Національна дія», яка посіла третє місце, публічно визнала свою поразку. Однак по всій країні знаходяться люди, які вважають, що результати голосування в їхньому реґіоні були підтасовані.

Лопез Обрадор, який планує звернутися до суду, звинувачує п. Ньєто в підкупі виборців подарунковими картками однієї з мереж супермаркетів. Повідомляється, що з’явилася велика кількість відео, на яких люди зізнаються, що отримали винагороду в обмін на голос за Інституційно-революційну партію. Партія була правлячою в Мексиці протягом 71 року, доки її кандидат 2000 року не програв у президентських виборах.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply