Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Маніфестації в Україні

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Маніфестації в Україні

«У Києві сталися сутички між поліцією та сотнями маніфестантів, які виступають проти закону, спрямованого на збільшення сфери використання російської мови, — зазначає видання Le Nouvel Observateur. — Текст закону, який надає російській мові статус реґіональної в районах, де нею говорить більшість населення, ухвалено в другому й останньому читанні після несподіваної пропозиції депутата партії, що має більшість. І це захопило його супротивників зненацька. Спікер ВРУ Володимир Литвин через цю ситуацію подав у відставку», — наголошується в статті.

Маніфестанти зібралися перед будівлею, де президент Янукович мав виголосити промову про успіх футбольного Євро. Їх відтіснила поліція за допомогою палиць і сльозогінного газу. «Нас — мільйони, вони не можуть стверджувати, що нічого не відбувається», — заявив чемпіон світу з боксу Віталій Кличко. Янукович скасував свій виступ і викликав до себе спікера парламенту, а також лідерів основних політичних партій. Він не відкинув можливості проведення дочасних парламентських виборів, якщо криза триватиме, однак ця погроза здається формальною, оскільки вибори мають пройти 28 жовтня, повідомляють журналісти.

Верховенство української, офіційної, мови країни розглядається її носіями як ґарантія незалежності. Критики законопроекту засуджують передвиборні маневри прихильників Януковича, спрямовані на мобілізацію свого традиційного електорату на сході країни. У статті підкреслюється, що ці події, навпаки, привели до активізації опозиції, яка ще й досі шокована семирічним тюремним терміном, до якого засудили опозиційного лідера Юлію Тимо­шенко «за зловживання владою».

Nouvel Observateur

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply